Prawo karne przyszłości - ebook

Oceń:
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-8107-579-4
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
1,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
49,00
Cena w punktach Virtualo:
4900 pkt.

Pełny opis

( ) Dodajmy do tego jeszcze cztery zalety książki. Pierwsza to bardzo dobry język, nieustępujący polszczyźnie dobrych utworów literackich. Książkę więc choćby i z tego powodu czyta się bardzo dobrze. Druga wyraża się w umiejętności zwartego przedstawiania problemu, wyważania proporcji między prawie kazuistycznym opisem problemu a generalizującymi rozważaniami na temat perspektyw jego rozwoju w przyszłości. Trzecią zaletą jest świetny dobór problemów (...).
Czwartą zaletą, bardzo silnym atutem tej książki są świetne ilustracje autorstwa pana Bartosza Mamaka, artysty grafika, brata Kamila. Ilustracje są syntetyczne, odznaczają się świetną kreską i za każdym razem trafiają w sedno problemu .
Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Waltosia

Spis treści

Podziękowania 11
Przedmowa 15
Wstęp 19
Człowiek 2.0 Bioniczne oko a prawo karne. O prawnych skutkach rozwoju sztucznych organów 27 1000 lat więzienia odbyte w jeden dzień 33 Czy wydłużające się życie człowieka powinno wpływać na długość kar więzienia? 39 O potrzebie zapewnienia Internetu w więzieniach 45 Rozwój technologiczny a czas spędzony w więzieniu 51 Czy karalne jest celowe spłodzenie głuchego dziecka? 57
Roboty nadchodzą! Prawa robotów Asimova 67 Roboty w Służbie Więziennej 75 Odpowiedzialność za słowa robotów 81 Karanie robotów 87 Gdy samochód zabija. Odpowiedzialność karna w dobie samojeżdżących samochodów 93 Prawna ochrona hybryd zwierząt i robotów 101
Reforma karania Więzienia na Marsie 109 Google Glass jako sposób karania przestępców 115 Sądowy zakaz korzystania z Facebooka 123 Kara chłosty przyszłością wymiaru sprawiedliwości? 131 Dozór elektroniczny - światełko w tunelu technologicznego zacofania 141
Doza optymizmu Przewidywanie przestępczości 149 Przestępco, "twoja twarz brzmi znajomo"! 155 Czy odcisk palca adwokata może zastąpić pracę listonosza? O dostarczaniu przesyłek sądowych 161 Kres ery kieszonkowców. Nowe technologie w walce z pospolitymi kradzieżami 167 Technologia rozpoznawania mowy w walce z fałszywymi alarmami bombowymi 173 Karnoprawne konsekwencje odwracalności śmierci mózgowej 179 Ułuda bezpieczeństwa jako celu wprowadzania nowych regulacji 187
Doza pesymizmu Niemożliwość zatarcia skazania 197 Manipulacja wspomnieniami 203 Drony w służbie zła 209 Anonimizacja w erze Google'a 217 Przeszczep głowy jako próba uwolnienia się od odpowiedzialności karnej 229 Kierowanie nieświadomym ciałem innej osoby 223
Bibliografia 235

BESTSELLERY