Prezenty dla kontrahentów – rozliczenia podatkowe i rachunkowe - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Prezenty dla kontrahentów – rozliczenia podatkowe i rachunkowe - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7440-573-7
Język:
Polski
Data wydania:
Wrzesień 2015
Rozmiar pliku:
450 KB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,90
Cena w punktach Virtualo:
990 pkt.

Pełny opis

W publikacji przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące skutków podatkowych obdarowywania kontrahentów okazjonalnymi prezentami. Odpowiedzi te poprzedza przypomnienie zasad opodatkowania i dokumentowania przekazywania prezentów.

Dzięki publikacji zyskasz wiedzę m.in. na temat:

kiedy prezenty stanowią koszty podatkowe jakie są obowiązki podatnika związane z przekazaniem prezentu jak w podatku VAT rozliczyć przekazanie prezentów jak ująć przekazanie prezentów w księgach rachunkowych publikacja zawiera szczegółowe podstawy prawne i przykłady opisanych rozliczeń z zapisami w księgach rachunkowych.

Spis treści

1. Prezenty dla kontrahentów – rozliczenia podatkowe i rachunkowe
1. Przekazanie prezentów a podatek dochodowy
1.1. Prezenty, a koszty podatkowe
1.2. Prezent przychodem obdarowanego
1.3. Obowiązki podatnika związane z przekazaniem prezentu
2. VAT – rozliczenie prezentów
2.1. Prezenty o małej wartości
2.2. Przekazywanie materiałów reklamowych
2.3. Przekazywanie próbek
3. Dokumentacja przekazania prezentów
4. Ewidencja księgowa przekazania prezentów
5. Prezenty dla kontrahentów a składki
6. Odpowiedzi na pytania związane z wręczaniem prezentów
6.1. Czy zakupiony w prezencie alkohol może być kosztem podatkowym i
6.2. Jak rozliczyć przekazywanie koszy z delikatesami
6.3. Gdzie złożyć PIT-8C wypełniony w związku przekazaniem prezentu zagranicznemu kontrahentowi
6.4. Czy od przekazania drukowanych materiałów kontrahentom należy pobrać VAT
6.5. Jak opodatkować VAT przekazanie koszulek i czapek z logo
6.6. Jak traktować podatkowo prezent w opakowaniu zbiorczym

BESTSELLERY