Facebook - konwersja
Pobierz fragment

  • nowość

Przegląd Prawa Publicznego. Nr 11/2024 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
27 listopada 2024
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Pobierz fragment
99,00

Przegląd Prawa Publicznego. Nr 11/2024 - ebook

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy i Autorzy, pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2025 r. nowym wydawcą czasopisma „Przegląd Prawa Publicznego” jest Uniwersytet Warszawski. W sprawie współpracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected].

Miesięcznik niezbędny w pracy wszystkich osób zajmujących się na co dzień funkcjonowaniem administracji publicznej i orzekaniem w sprawach z zakresu prawa publicznego, pod redakcją prof. dra hab. Pawła Chmielnickiego.

Czytelnicy „Przeglądu Prawa Publicznego” mają dostęp do:

artykułów, które w sposób reprezentatywny odzwierciedlają cały przekrój problematyki prawa publicznego,
orzecznictwa sądowego w sprawach administracyjnych,
glos do najważniejszych orzeczeń sądów administracyjnych i Trybunału Konstytucyjnego,
recenzji najciekawszych publikacji.

Za publikację naukową na łamach „Przeglądu Prawa Publicznego” Autor otrzymuje 70 pkt. (zgodnie z załącznikiem do komunikatu Ministra Nauki z 5.01.2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, wydanego na podstawie art. 267 ust. 3 ustawy z 20.07.2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Dz.U. z 2023 r. poz. 742 ze zm.).

Czasopismo jest ujęte w międzynarodowej bazie European Reference Index for the Humanities and Social Sciences (ERIH+).

Szanowni Czytelnicy,

z początkiem 2025 r. prawa do wydawania „Przeglądu Prawa Publicznego” przejdą na Uniwersytet Warszawski. We wszelkich sprawach związanych z kontynuacją współpracy instytucjonalnej, w szczególności w kwestii prenumeraty, proszę o kontakt bezpośrednio ze mną, na adres: [email protected]. W sprawach bieżących, takich jak korespondencja z Autorami i Recenzentami, kontakt jak zawsze utrzymuje Profesor Andrzej Adamczyk, pod adresem: [email protected].

Kończy się w ten sposób osiemnastoletni okres narodzin, dojrzewania i rozwoju naszego czasopisma pod opieką profesjonalnych wydawnictw prawniczych – najpierw LexisNexis, następnie Wolters Kluwer Polska. Rynek czasopism naukowych nigdy nie był łatwy, ale w epoce inwazji mediów cyfrowych, agresywnej komercjalizacji działalności naukowej i niekończących się zmian w systemie ewaluacji, serwowanych przez każdą kolejną ekipę kierującą resortem nauki – skala wyzwania staje się momentami wręcz przytłaczająca. Mogę zapewnić w imieniu własnym oraz mojego przyjaciela i sekretarza redakcji, Profesora Andrzeja Adamczyka, że prowadzenie miesięcznika prawniczego nie jest „łatwym kawałkiem chleba”. Wiem jednak od Państwa, drodzy Autorzy i Czytelnicy, że „Przegląd Prawa Publicznego” jest czasopismem cenionym, potrzebnym i warto mierzyć się ze wszelkimi rynkowo-biurokratycznymi dolegliwościami, aby tytuł istniał nadal. W zasadach prowadzenia czasopisma pojawią się w związku z tym pewne konieczne zmiany, o których będziemy informować na bieżąco. Oczywiście, zrobimy wszystko, aby zmiany te wyszły czasopismu wyłącznie na lepsze.

Z wielkim żalem odbieram zakończenie współpracy z wydawnictwem Wolters Kluwer. Układała się zawsze znakomicie, za co pragnę gorąco podziękować Panu Prezesowi Włodzimierzowi Albinowi i Pani Dyrektor Działu Praw Autorskich Justynie Kossak, w szczególności za wielką życzliwość i pomoc okazaną w związku z przeniesieniem praw do tytułu na Uniwersytet Warszawski.

Szczególne podziękowania pragnę skierować na ręce Pań Redaktor, które przez te wszystkie lata, na różnych etapach współpracowały ze mną przy tworzeniu kolejnych numerów „Przeglądu Prawa Publicznego”: Pani Katarzynie Bojarskiej, Pani Klaudii Szawłowskiej i Pani Grażynie Polkowskiej-Nowak.

Na zawsze pozostaną w moim sercu osoby, które stanowiły dla czasopisma niezwykłe wsparcie, a których już z nami nie ma: Pani Redaktor Danuta Trzpil oraz Pani Redaktor Wanda Dukanowič-Prauzińska. To właśnie Jej mądrość zadecydowała o powstaniu czasopisma, kiedy zgłosiłem się do Niej, pewnego jesiennego dnia, z szalonym pomysłem powołania nowego prawniczego miesięcznika…


Prof. dr hab. Paweł Chmielnicki

Uniwersytet Warszawski

Spis treści

ANALIZA INSTYTUCJONALNA

Paweł Chmielnicki
Media jako źródła rezolutywne i suspensywne w procesie ustawodawczym | str. 7

Mariusz Załucki
Technologia blockchain i smart contracts a perspektywa prawa prywatnego międzynarodowego jako wyzwanie dla ustawodawcy | str. 20

INSTYTUCJE PRAWA PUBLICZNEGO

Aleksander Słysz
Penalizacja krytyki sędziów sportowych a wolność słowa – studium przypadku | str. 38

Jakub Rzymowski
Definicja prawnicza sztucznej inteligencji na podstawie rozporządzenia PE i Rady (UE) 2024/1689 w sprawie sztucznej inteligencji | str. 56

ADMINISTRACYJNE PRAWO MATERIALNE

Jarosław Czerw
Rażące naruszenie prawa przy bezczynności w udostępnianiu informacji publicznej na tle orzecznictwa sądów administracyjnych | str. 64

PRAWO KONSTYTUCYJNE

Jerzy Paśnik
Polityczne i prawne uwarunkowania problemu niezależności sądów i niezawisłości sędziów – organy Unii Europejskiej a rząd Zjednoczonej Prawicy | str. 78

PRAWO PROCESOWE

Anna Szyszka
Odstąpienie od nałożenia administracyjnej kary pieniężnej na podstawie ustawy SENT | str. 96

PRAWO DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Anna Ząbkowicz
Jednolite ekonomiczne reguły gry a interes publiczny – przypadek usług użyteczności publicznej w Unii Europejskiej | str. 104

USTRÓJ ADMINISTRACJI

Monika Augustyniak
Zasada proporcjonalności w świetle Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego | str. 113

Paweł Romaniuk
Pozycja ustrojowa sekretarza w konstrukcji urzędu jednostki samorządu terytorialnego (wybrane zagadnienia) | str. 124

W NASTĘPNYM NUMERZE | str. 127

Kategoria: Zamówienia publiczne
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 3,8 MB

BESTSELLERY

Kategorie: