Pustelnia z Widokiem Na Raj - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Pustelnia z Widokiem Na Raj - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-935993-3-2
Język:
Polski
Data wydania:
10 października 2012
Rozmiar pliku:
9,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
12,50
Cena w punktach Virtualo:
1250 pkt.

Pełny opis

Świat wśród nas jest niezwykły. Pełen cudownych zdarzeń i niecodziennych  ludzi, którzy swoimi marzeniami pchają go do przodu. Tyle, że zazwyczaj nie są to osoby z pierwszych stron gazet. Raczej żyją w ciszy i unikają rozgłosu, żyjąc dla drugiego człowieka.

Jedną z takich osób jest brat Elizeusz, eremita z pustelni na górze Cierniak koło Radochowa, który chętnie podzielił się swoimi rozważaniami, będącymi kanwą dla tej książki.

Musimy otworzyć się na głos Boga, obudzić się z tego letargu, w którym się pogrążamy. Ludzie za dużo oglądają telewizji, zagłuszają się muzyką, szukają podniet i ekstremalnych przeżyć, zażywają używek wprowadzających w odmienne stany, podczas gdy prawdziwe symfonie można usłyszeć w swym sercu, przepiękne obrazy zobaczyć z okna swej pustelni, niezwykłe doznania odczuwać duszą.

Dlatego tak ważny jest ten maleńki kącik do modlitwy w każdym domu – maleńka pustelnia. A tam, w zupełnej ciszy, obcowanie z Bogiem. Bo pustelnia to nasze wyjątkowe, prywatne miejsce z widokiem na Raj.

 


Wybrane recenzje:

"Pustelnia z widokiem na Raj" zawiera ponadto interesujące spostrzeżenia i obserwacje dotyczące współczesnego człowieka, jego stylu życia, potrzeb, dylematów. Z pewnością odnajdzie się w nich nie tylko chrześcijanin, lecz każdy człowiek trawiony poczuciem zagubienia, wyalienowany we współczesnym świecie, oszołomiony jego tempem, poszukujący wartościowych wskazówek i rad, jak odnaleźć sens życia, szczęście oraz samego siebie. Życiowe, głęboko ludzkie, a jednak filozoficzne rozważania nad naturą człowieka czy fundamentalnymi zagadnieniami metafizycznymi i ontologicznymi od zawsze zajmującymi ludzkie myśli nie tylko skłaniają do refleksji, lecz również zachęcają do własnych eksploracji tego tematu.
Przemyślenia nie są zawiłe, na siłę udziwniane czy sztucznie komplikowane - swoją mądrością, prostotą i świeżością spojrzenia zaskakują i nastrajają refleksyjnie."

"Czytając teksty (wiersze) Pana Radosława ma się wrażenie, że znalazło się na właściwym miejscu, a czas nagle stanął w miejscu (...) Teksty te przybierają formy różne, najczęściej jednak są medytacyjne, refleksyjne, uspokajające i wyciszające, dające uczucie wewnętrznego pokoju. Są niczym przepiękna modlitwa serca. Tutaj też dochodzimy do publikacji drugiej – Pustelni z widokiem na raj, będącej zachętą do odnalezienia w swojej codzienności miejsca, które byłoby przeznaczone tylko dla Boga, które byłoby naszym  osobistym wcieleniem eremitorium i jednocześnie przestrzenią, w której będziemy mogli oddawać się codziennej refleksji. Recenzja z bloga Lego ergo sum"

"Całość jest dialogiem rozgrywającym się na różnych poziomach. W najprostszym sensie jest to rozmowa dwóch osób – autora z pustelnikiem. Jednak dialog dotyczy tu też poezji i prozy, które znakomicie się uzupełniają, oraz człowieka i Boga. Wbrew pozorom bowiem w książce występują trzy osoby, a nie dwie. Tą trzecią, niewidzialną, jest Bóg, który przenika wszystko.

Pustelnię z Widokiem na Raj” najlepiej czytać... w pustelni, w oderwaniu od zgiełku świata. Czytać powoli, w ciszy serca, smakując każde słowo. Otwierając się na to, co starają się nam przekazać obaj rozmówcy, a także na szept samego Boga."

Spis treści

Spis treści:

Powołanie

Codzienność eremicka

Co jest najtrudniejsze w życiu pustelnika?

Zbuduj Swoją Pustelnię

Czy łatwo jest być pustelnikiem?.

Ile czasu i jak często należy w takiej pustelni przebywać?

Dlaczego tak ważne są nasze częste spotkania z Bogiem?

Jak wygląda współczesny świat z perspektywy eremity?

Dlaczego Bóg?

Kim jest Bóg?

Jaki jest praktyczny walor przyjęcia Boga do swego serca?

Dlaczego tak ważna jest przyjaźń z Bogiem, z Jezusem w dzisiejszym świecie?

Spotkanie z Jezusem

Kim jest chrześcijanin

Módl się do Ducha Świętego

Jak rozmawiać z Bogiem?

Jak zacząć rozmawiać z Bogiem?

Jak „zaprogramować” serce do modlitwy?

Na czym polega modlitwa „bez słów”?

Jak nastawić serce, by się modliło za ciężkie przypadki, alkoholików, narkomanów, ludzi uzależnionych, potrzebujących…

Ale cały czas myślisz o niej?

Jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu?

Czy możliwa jest prawdziwa radość?

Jak postępować w pracy codziennej?

Jak sprawić, by nas Bóg prowadził w życiu?

Czy jest możliwe Boże prowadzenie dla narodu?

Czym jest prawdziwa mądrość?

Duch Święty – dawca talentów

Jak dbać o ciało i duszę?

Naszym celem – święte ciało duchowe

Oczyszczenie duszy i ciała

Gdy odchodzi dusza od ciała, gdzie idzie?

PRZEMYŚLENIA

 

Wiersze:

Jeśli rozsnuwasz Miłość po bezdrożach

Jestem

Śpiew ptaka o poranku

Dlaczego Bóg?

Jak rozmawiać z Bogiem?

Módlmy się za dzieci

Idź

Och Mała Rybko, nie bój się zmian

Bądź jak elf

Pokusy jak harpie

Nigdy nie umierasz naprawdę

BESTSELLERY