Racjonalność planowania w prawie administracyjnym - ebook

Oceń:
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-9597-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2015
Rozmiar pliku:
1,1 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
99,00
Cena w punktach Virtualo:
9900 pkt.

Pełny opis

Książka stanowi prekursorskie rozwiązanie zagadnienia naukowego, dotąd wybiórczo podejmowanego w doktrynie. Autorka odnosi się w niej do problematyki współczesnych uwarunkowań prawnych planowania w szerszym kontekście racjonalności. W opracowaniu formułowane są konkretne oceny racjonalności planowania w różnych obszarach prawa administracyjnego, jak również pożądane kierunki zmian legislacyjnych.

Monografia może stać się źródłem inspiracji do dyskusji na temat systemowego ujmowania problemu planowania w prawie administracyjnym (szczególnie dla pracowników naukowych), a także cennym źródłem wiedzy (szczególnie dla studentów). Powinna przyczynić się do zwiększenia racjonalności planowania, zwłaszcza w zakresie sprawności i efektywności administracji w kontekście realizacji nałożonych na nią zadań publicznych. Pracownikom administracji pomoże w rozwiązywaniu wielu problemów praktycznych, przede wszystkim tych, które pojawiają się przy konstruowaniu i realizacji różnego odzaju aktów planowania.

Spis treści

Wykaz skrótów 7
Wstęp 13
Rozdział I Zagadnienia wprowadzające 17
1. Ustalenia terminologiczne 17 1.1. Planowanie w prawie administracyjnym 17 1.2. Plany (akty planowania) w prawie administracyjnym 25 2. Determinanty racjonalnego planowania 36
Rozdział II Ewolucja racjonalności planowania w prawie administracyjnym 44
1. Historyczne uwarunkowania planowania 44 2. Planowanie a przemiany ustrojowe w Polsce 57 3. Planowanie a europeizacja prawa administracyjnego 63
Rozdział III Charakter prawny planowania 70
1. Akty planowania w systemie źródeł prawa administracyjnego 70 2. Charakter prawny wybranych aktów planowania 76 2.1. Plany jako akty prawa powszechnie obowiązującego 76 2.2. Pozostałe formy aktów planowania 92 3. Wnioski 114
Rozdział IV Cechy jurydyczne i rodzaje planowania 119
1. Podmioty planujące 119 2. Obowiązek planowania 136 3. Terminy planowania 148 4. Przedmiot planowania 158 5. Rodzaje planowania. Próba klasyfikacji 166
Rozdział V Racjonalność planowania w wybranych obszarach prawa administracyjnego 170
1. Planowanie gospodarowania przestrzenią 170 2. Planowanie w ochronie środowiska 180 3. Planowanie rozwoju społeczno-gospodarczego 196 4. Planowanie w sferze społecznej 208
Rozdział VI Refleksje końcowe i konkluzje 219
1. Ocena racjonalności planowania w prawie administracyjnym 219 2. Propozycje zmian prawa 224
Wykaz literatury 233
Wykaz aktów prawnych 255
Wykaz orzecznictwa 263

BESTSELLERY