Rekonstrukcja działań pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psychicznie - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Rekonstrukcja działań pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psychicznie - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-512-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2017
Rozmiar pliku:
1,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,95
Cena w punktach Virtualo:
1995 pkt.

Pełny opis

Autorka publikacji, posługując się metodą badawczą bazującą na obserwacji uczestniczącej i wywiadach informacyjnych, rekonstruuje działania pracowników socjalnych z osobami zaburzonymi psychicznie. Odtworzenie takiego katalogu postaw pracowników socjalnych może być z jednej strony praktycznym wsparciem dla instytucji pomocowych, a z drugiej - przyczynić się do rozwoju teorii społecznej w tym zakresie. Na podstawie przeprowadzonych badań autorka formułuje cenne wnioski, np. o konieczności nadania wagi diagnozie społecznej wykonywanej przez pracowników socjalnych czy o potrzebie redefinicji pojęcia „zaburzenie psychiczne”, w której uwypuklany byłby społeczny i humanistyczny kontekst tego zjawiska.

„Formułowane wnioski mogą [...] być elementem edukacji profesjonalnej, doskonalenia działań pracowników socjalnych. a także bardziej efektywnych programów pomocy dla tej kategorii klientów. Książka wypełnia lukę wydawniczą w zakresie badań dotyczących pracy z osobami zaburzonymi psychicznie i jest rodzajem przewodnika pisanego z myślą o przyszłych i aktualnych pracownikach systemu pomocy społecznej”.

 

Z recenzji dr hab. Ewy Kantowicz, prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Spis treści

Przedmowa 9

 

Rozdział I. Wybrane sposoby podejścia do problematyki zaburzeń psychicznych            13

Podejście kliniczne         18

Podejścia psychologiczne            20

Podejścia społeczno-kulturowe               23

Interpretatywna koncepcja zjawiska „zaburzenia psychicznego”, czyli o stawaniu się „klientem zaburzonym psychicznie                30

Opis przypadku                38

 

Rozdział II. Klient „zaburzony psychicznie” w układzie instytucji pomocy społecznej     45

Niecodzienne formaty kontaktu              60

 

Rozdział III. Prze(d)sądy oparte na wzorze interpretacyjnym    97

Antycypacje zachowań agresywnych    99

Antycypacje samobójstw            104

Antycypacja zachowań niepożądanych wobec osób trzecich     107

Repertuar praktyk służących „zachowaniu twarzy”         109

 

Rozdział IV. Wiedza pracowników socjalnych o zaburzeniu psychicznym oraz pogłębiona kategoryzacja             133

Geneza „zaburzenia psychicznego”        134

Pogłębiona kategoryzacja, czyli wariantywność kategorii „klient zaburzony psychicznie”             150

Granice kategorii „klient zaburzony psychicznie”             186

 

Rozdział V. Rodzaje relacji pracownika socjalnego z klientem „zaburzonym psychicznie”            201

Relacja przyjacielska      205

Relacja opiekuńcza         210

Relacja neutralna            219

Relacja konfliktowa        221

Relacja oparta na lęku   231

 

Rozdział VI. Uwarunkowania orientowania działania pracowników socjalnych wobec „klientów zaburzonych psychicznie”                235

Biograficzne uwarunkowania mikrostrukturalne              236

Instytucjonalne uwarunkowania mezostrukturalne       245

Medialne uwarunkowania makrostrukturalne  250

Makrouwarunkowania społeczno-kulturowe    256

 

Rozdział VII. Profesjonalizacja pracy socjalnej w obszarze pracy z klientami „zaburzonymi psychicznie”               259

Profesjonalność/profesjonalizacja – uwagi wstępne     259

Dylematy w pracy socjalnej z klientami kategoryzowanymi jako zaburzeni psychicznie 265

Zakończenie, czyli o praktycznym wykorzystaniu teorii społecznych w obszarze pracy z osobami „zaburzonymi psychicznie”                293

 

 

Bibliografia 297

BESTSELLERY