Rynek sztuki. Aspekty prawne - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Rynek sztuki. Aspekty prawne - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-0917-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2011
Rozmiar pliku:
3,1 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
105,00
Cena w punktach Virtualo:
10500 pkt.

Pełny opis

Prezentowana publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą najbardziej aktualnym zagadnieniom obrotu dziełami sztuki. Odpowiada na wiele nurtujących rynek sztuki pytań "do prawnika" i tym samym - chociaż w części - wypełnia dotychczasową lukę w literaturze prawniczej.

Regulaminy aukcyjne, odpowiedzialność za sporządzenie wadliwej opinii o autentyczności dzieła, wywóz zabytków za granicę, cywilnoprawne konsekwencje niewykonania lub wadliwego wykonania umowy sprzedaży dzieła sztuki, reglamentacja zawodu antykwariusza, instytucja immunitetu jurysdykcyjnego w sprawach dotyczących wypożyczeń dzieł sztuki czy nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi to tylko część przedstawionych w książce zagadnień, wywołujących liczne problemy praktyczne i teoretyczne, jak dotąd w zasadzie nieanalizowane.

Mimo że wiedza i doświadczenie autorów pozwalają na pełne przedstawienie reguł rządzących polskim rynkiem sztuki, nie zawsze mogą oni podać gotowe rozwiązania istniejących problemów. W takich przypadkach wskazują jednak ich wagę i stopień skomplikowania, niejednokrotnie poddając krytyce obowiązujące przepisy, oraz zgłaszają propozycje nowych rozwiązań.

Spis treści

Wstęp 7
Janusz Miliszkiewicz Życie na niby, czyli krajowy rynek sztuki i antyków 9
Wojciech Kowalski Problematyka prawna obrotu dobrami kultury 24
Monika Drela Cywilnoprawne konsekwencje niewykonania lub wadliwego wykonania umowy sprzedaży dzieła sztuki przez sprzedawcę 43
Wojciech Szafrański Regulaminy aukcyjne na polskim rynku sztuki 57
Piotr Stec Czy potrzebna jest reglamentacja działalności gospodarczej w zakresie organizacji i prowadzenia aukcji dzieł sztuki? 82
Rafał Stankiewicz Antykwariusz - zawód reglamentowany? 94
Natalia Fyderek Eksperci rynku sztuki w Polsce - sytuacja prawna i praktyka 107
Monika Drela Odpowiedzialność kontraktowa za sporządzenie wadliwej opinii o autentyczności dzieła 125
Paulina Gwoździewicz Instytucja immunitetu jurysdykcyjnego w sprawach dotyczących wypożyczeń dzieł sztuki 139
Katarzyna Zalasińska Wpływ zmiany przepisów dotyczących wywozu zabytków za granicę na rynek sztuki w Polsce 156
Anna Ewa Czerwińska Wycena i ocena wieku dzieła sztuki jako podstawa wywozu zabytku za granicę - zagadnienia węzłowe 174
Andrzej Jakubowski Rola kodeksów etyki zawodowej oraz dobrych praktyk w regulacji międzynarodowego obrotu ruchomymi zabytkami archeologicznymi 187
Maciej Trzciński Nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi 201
Paulina Gwoździewicz Przedawnienie roszczeń o zwrot dóbr kultury 214
Wojciech Szafrański Handel dziełami sztuki w Polsce a gry rynkowe - zarys problematyki 230
Jonathan Bowring Ubezpieczanie dzieł sztuki - uwagi ogólne 248
Iwona Gredka Klauzula mienia odzyskanego w umowie ubezpieczenia dóbr kultury 260
Tomasz Pleskot Problem własności dzieł sztuki w kontekście reprywatyzacji - wybrane zagadnienia 270
Maciej Sokołowski Prawne uwarunkowania rynku dzieł sztuki w Polsce - wybrane zagadnienia 283
Bibliografia 291
Noty o autorach 305

BESTSELLERY