Samorząd terytorialny w Polsce i Portugalii. Analiza prawnoporównawcza - ebook

Oceń:
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-9510-6
Język:
Polski
Rok wydania:
2015
Rozmiar pliku:
1,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
99,00
Cena w punktach Virtualo:
9900 pkt.

Pełny opis

W opracowaniu zawarto analizę polskiego i portugalskiego ustroju samorządu terytorialnego oraz porównanie tych dwóch systemów administracji publicznej. Wśród omawianych tematów znalazły się zagadnienia mogące stanowić przyczynek do wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej praktyki samorządu terytorialnego, takie jak:
  • konstytucyjne usytuowanie polskiego i portugalskiego samorządu terytorialnego w ustroju państwowym,
  • rola, znaczenie i zadania lokalnych oraz regionalnych jednostek samorządu terytorialnego,
  • pozycja prawna organów samorządowych.

Spis treści

Wstęp 7
Introduction 9
Polska 11
Anna Łabno I. System rządów w Rzeczypospolitej Polskiej 13
Bogdan Dolnicki II. Miejsce samorządu terytorialnego w polskich konstytucjach 41
Roman Marchaj, Anna Wierzbica, Aleksander Marekwia III. Jednostki samorządu terytorialnego 60
Renata Cybulska IV. Wybory organów samorządowych 131
Joanna Jagoda V. Nadzór nad samorządem terytorialnym 148
Poland 185
Anna Łabno I. The system of government of the Republic of Poland 187
Bogdan Dolnicki II. The place of local self-government in the Polish constitutions 216
Roman Marchaj, Anna Wierzbica, Aleksander Marekwia III. Local government divisions 235
Renata Cybulska IV. Elections of self-government bodies 306
Joanna Jagoda V. Supervision of local self-government 323
Portugal 359
Joao Caupers, Ana Raquel Moniz, Isabel Celeste Fonseca, Antonio Lorena de Seves I. The system of government 361 II. The place of local government in the constitution 368 III. Local government divisions 371 IV. Supervision/control of regional and local government 399
Portugalia 441
Joao Caupers, Ana Raquel Moniz, Isabel Celeste Fonseca, Antonio Lorena de Seves I. System rządów 443 II. Miejsce samorządu terytorialnego w Konstytucji 451 III. Jednostki samorządu terytorialnego 454 IV. Nadzór/kontrola nad samorządem regionalnym i lokalnym 484

BESTSELLERY