Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-62480-98-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2011
Rozmiar pliku:
7,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
10,00
Cena w punktach Virtualo:
1000 pkt.

Pełny opis

"Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu" to efekt współpracy Pawła Zapendowskiego oraz internautów z serwisu Nakanapie. Przez ponad trzy miesiące powstawała fantastyczna opowieść o Paryżu i jej mieszkańcach. A brali w niej udział między innymi: Chopin i George Sand, Jim Morrison, Roman Polański, Joanna d?Arc, wampiry, bohaterowie "Gry w klasy" Cortazara, aniołowie i demony.

W kolejnych odsłonach napływały na konkurs coraz bardziej niezwykłe teksty, które potem zostały zebrane w publikację, będącą swoistym przewodnikiem po powieści "Shitownik paryski". To, co powstało wspólnym wysiłkiem Internautów i Pawła Zapendowskiego zyskało teraz nowy wymiar, podkreślony pobudzającymi wyobraźnię grafikami, zdjęciami, scenami z życia paryskiej stolicy.

O czym opowiada "Shitownik paryski"? To dosyć zwariowana historia kilkorga bohaterów, którzy powstali w innym wymiarze, jako twory innych twórców, a także postaci historyczne. Jednym z głównych bohaterów jest Holy Ploter, który wyrusza w poszukiwanie swojego przeznaczenia. Mamy tu słynne mieszkanie "Lokatora" Romana Polańskiego, są znane paryskie miejsca: katedra Notre-Dame, cmentarz Pere Lachaise, ale także kanały i slumsy. To zadziwiająca opowieść o Paryżu, przepełniona fantastycznymi stworami, wampirami, walczącymi ze sobą aniołami i demonami. A nad całością czuwa starożytna klątwa, czy przepowiednia:
Do Paryża w nieodległej przyszłości i w różnym czasie przyjedzie pięć osób - prawych, żądnych wiedzy i zaszczytów oraz zaopatrzonych w nieprzeciętne talenty. Osoby te pod opieką duchów dobrych i złych stworzą dzieła swego życia, w jakich zawrą przygody serca i rozumu. Oto imiona tych osób.
1 ...
2 ...
3 ...
4 ...
5 ...

Całość można czytać niczym "Grę w klasy" - skacząc po wątkach, skojarzeniach, motywach, z bogatej fantazji twórców czerpiąc coś dla siebie. Nowego i inspirującego.

 

Powieść fantasy "Shitownik paryski" powstawała wspólnie z internautami. W jej pisaniu wzięło udział 50 użytkowników portalu nakanapie.pl, jednego z największych serwisów czytelniczych w Polsce. W ciągu trzech miesięcy na początku 2011 na stronie serwisu pojawiło się 100 fragmentów literackich napisanych przez internautów. Większość z nich trafiła do publikacji na ebooku pt. "Shitownik paryski. Chic!owny przewodnik po powieści i Paryżu".
Jest to zbiór krótkich opowiadań i zarazem barwny suplement do powieści. Publikacja zawiera sylwetki głównych bohaterów, streszczenie fabuły na tle konkretnych miejsc w Paryżu oraz wybór różnych rozwiązań fabularnych, jakie wymyślili uczestnicy zabawy. "Chic!owny przewodnik" jest ilustrowany zdjęciami z Paryża i przybliża liczne atrakcje magicznej metropolii. Najlepsze teksty internautów trafiły do powieści "Shitownik paryski".

Zapendowski

Kolejne odsłony Shitownika w serwisie Nakanapie: Shitownik paryski - nakanapie.pl

1 Maga i Oliveira | Gra w klasy

2 Bistro Roman | Polański

3 George Sand i fortepianista Chopin

4 Josephine i kabaret pełen wampirow

5 Ja, Joanna

6 Krol Jaszczur

http://www.ja-i-ty-stowarzyszenie.blogspot.com/

Spis treści

SALON XVIII 15
ZSZYTOWANI 18
PRZY MOŚCIE GRENELLE 20
SEANSE HAKERSKIE 22
MAGA 23
NADIA 27
GETTO 31
TAJEMNICA MINISTRA ZDRAPKI 34
TOALETA 36
GNIAZDO SZERSZENI 38
MOULIN ROUGE I WAMPIRY 40
PAŃSKIE ZAMÓWIENIE, BARONIE 42
MAŁA WAMPIRZYCA 44
BANANOWA NOC 46
KRWAWA KOLACJA 48
MROCZNY OBIEKT POŻĄDANIA 50
OPIS WNĘTRZA 52
JEDEN PUNKT 54
TANIEC Z WAMPIRKĄ 57
CZEKAŁAM NA PANA 59
SIŁA SPOJRZENIA 61
DOPRAWDY 63
WAMPIR JACOB 65
NAZYWAM SIĘ ARMAND 67
MOWA ARMANDA 70
KOSZMAR W KATAKUMBACH KABARETU 71
JOANA Z MONTMARTRU 78
NOC NIE CAŁKIEM STRACONA 80
DWIE MOŻLIWOŚCI 83
KUSKUS NA GOUTTE D'OR 86
GEORGE SAND I CHOPIN NOCĄ 92
24 PRELUDIA GEORGE SAND I FRYDERYK CHOPIN 93
FERALNE MIESZKANIE LOKATORA 101
KAPŁANKA BORAH 103
BESTIALSKI MORD 105
POCIĄG Z SAINT-LAZARE 106
SZMERY I GŁOSY 108
TIBI ET IGNI 109
ALMA NA MONTPARNASIE 112
MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE BAWISZ SIĘ DOBRZE 113
WIESZ, CO ROBIŁAM 115
ZOSTAWIŁEŚ MNIE SAMĄ 117
HOLY, OD DAWNA SZUKAM CIĘ 119
ZASTANAWIAŁAM SIĘ, ILE MOŻNA 121
...W POGONI ZA TWOJĄ MIŁOŚCIĄ 122
MAGA I OLIVEIRA GRAJĄ W KLASY 124
ŚLADY 125
RODZINNA TAJEMNICA 129
KRYNICKA SONATA 134
PEWNEGO DNIA, PEWNEGO ROKU 137
JESTEM OLIVIER 139
ZBYTECZNE SŁOWA 142
KRÓLEWSKI DIADEM 144
SZLI 149
KRÓL JASZCZUR I JIM MORRISON NA CMENTARZU PERE-LACHAISE 153
KRÓL JASZCZUR 155
DOM MODY 164
SHITOWNIK PARYSKI 167
JA, JOANNA D'ARC 170
JOANNO... JOANNO... 172
WESTCHNIENIE 176
W DOMRÉMY 177
ODPOWIEDŹ 180
CO Z ALMĄ? 183
HOLY, JEST TO MÓJ DRUGI PARYSKI E-MAIL 184
NATANEL I ANIOŁY - DIABLADA W MUZEUM QUAI BRANLY 186
SKRZYDŁA I SZPONY NAD KATEDRĄ NOTRE-DAME 189
CZARNA KREW 190
ANIOŁ NIE UPADA 194
W NIEZNANE 203
MÓJ PARYŻ 204
BOMBONIERKA 205
TAM GDZIE... 207
PRZED PAŃSTWEM BOGINI TAJEMNIC - IONIA 208
SOUS LE CIEL DE PARIS 210
SZTUKI HRABIEGO DE SAINT-GERMAIN 211
POD MOSTEM ZAKOCHANYCH 214
WYWIAD Z ZAPENDOWSKIM 217
ROZMOWA Z EWĄ STACHNIAK 220

BESTSELLERY