Facebook - konwersja
Czytaj fragment
Pobierz fragment

Siła wewnętrznej wolności - ebook

Wydawnictwo:
Tłumacz:
Data wydania:
20 maja 2020
Format ebooka:
EPUB
Format EPUB
czytaj
na czytniku
czytaj
na tablecie
czytaj
na smartfonie
Jeden z najpopularniejszych formatów e-booków na świecie. Niezwykle wygodny i przyjazny czytelnikom - w przeciwieństwie do formatu PDF umożliwia skalowanie czcionki, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej wielkości do kroju i rozmiarów ekranu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na czytniku
Czytanie na e-czytniku z ekranem e-ink jest bardzo wygodne i nie męczy wzroku. Pliki przystosowane do odczytywania na czytnikach to przede wszystkim EPUB (ten format możesz odczytać m.in. na czytnikach PocketBook) i MOBI (ten fromat możesz odczytać m.in. na czytnikach Kindle).
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na smartfonie
Aby odczytywać e-booki na swoim smartfonie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. iBooks dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Czytaj fragment
Pobierz fragment
Produkt chwilowo niedostępny

Siła wewnętrznej wolności - ebook

Jak zachować pogodę ducha, gdy z każdej strony napływają do nas informacje o kolejnych konfliktach, kryzysach oraz katastrofach? Jak radzić sobie z nieuniknionymi zagrożeniami i sprostać wyzwaniom, a nie ulegać rozpaczy czy wpadać w depresję? Skąd w chwilach bezradności czerpać wewnętrzną siłę do działania? Ulrich Schnabel – autor bestsellerowej "Sztuki leniuchowania" – przedstawia książkę, w której pokazuje, że to nie racjonalność, lecz motywacja jest decydująca w rozwiązaniu współczesnych problemów.

"Siła wewnętrznej wolności" nie jest książką o naiwnej nadziei, że wszystko jakoś się ułoży. Nie jest to również poradnik pozytywnego myślenia. Schnabel opisuje „nadzieję racjonalną”, opartą na rzeczowej ocenie sytuacji. Nie chodzi w niej o to, aby na wszystko patrzeć przez różowe okulary, ale by mieć świadomość powagi sytuacji, a mimo to z ufnością spoglądać w przyszłość. Pyta psychologów, socjologów, polityków i filozofów, co zrobić, by nawet w pozornie beznadziejnych sytuacjach nie tracić wiary, że będzie lepiej.

„Ulrich Schnabel przedstawia inteligentną alternatywę dla przesadnego optymizmu z jednej strony, a uciążliwego i nieproduktywnego pesymizmu z drugiej. Jest nią nadzieja, która pozwala nam z ufnością patrzeć w przyszłość. Warto sięgnąć po tę mądrą książkę”.

Prof. dr Antonio Damasio, dyrektor Brain and Creativity Institute, Los Angeles

Kategoria: Literatura faktu
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-287-1378-9
Rozmiar pliku: 2,0 MB

FRAGMENT KSIĄŻKI

Przypisy końcowe

CO ZNACZY BYCIE DOBREJ MYŚLI?

Stephen Hawking, Moja krótka historia, przeł. Agnieszka Sobolewska, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2013.

Susanne Mayer, Zuversicht, „Zeit Wissen” 2016, Nr. 6.

Zob. hasło „Zuversicht” w Deutsches Wörterbuch von Jacob Grimm und Wilhelm Grimm, http://www.woerterbuchnetz.de/cgi-bin/WBNetz/wbgui_py?sigle=DWB&lemid=GZ12201 (dostęp 9 stycznia 2020).

Francis Fukuyama, Koniec historii, przeł. Tomasz Bieroń, Marek Wichrowski, Zysk i S-ka, Warszawa 1996.

Ralf Dahrendorf, An der Schwelle zum autoritären Jahrhundert, „Die Zeit” 1997, Nr. 47.

Stephen Hawking, This is the most dangerous time for our planet, „The Guardian”, 1 December 2016.

Komentarz do przekładu na język niemiecki: Stephen Hawking, Gefährlichster Zeitpunkt der Menschheitsgeschichte, „Internationale Politik und Gesellschaft”, 6 Dezember 2017.

Zygmunt Bauman, Retrotopia. Jak rządzi nami przeszłość, przeł. Karolina Lebek, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2018.

Fredmund Malik, wywiad w „WertePraxis” 2013, Nr. 2.„Boski cel w stworzeniu” wykorzystał w bestsellerze Krótka historia czasu jako zabieg czysto marketingowy. We wspomnieniach przyznał, że najchętniej wykreśliłby to zdanie, ale wtedy „sprzedaż byłaby pewnie o połowę niższa”.

W rzeczywistości była to tylko ironiczna uwaga, którą kanclerz chciał zbyć dziennikarza natarczywie dopytującego o wizje szefa rządu. Kto znał Helmuta Schmidta, ten wie, że ów polityk miał przemyślenia na temat przyszłości i wizje polityczne, dotyczące na przykład współpracy gospodarczej lub kształtu Europy.
mniej..

BESTSELLERY

Kategorie: