- W empik go
SMS od świętej Siostry Faustyny - ebook
SMS od świętej Siostry Faustyny - ebook
Dla wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia przygotowaliśmy niezwykłą edycję najważniejszych i najpiękniejszych myśli zaczerpniętych z Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Są one zapisem bezpośredniej relacji Apostołki Bożego Miłosierdzia ze Zbawicielem. Przygotowane jako krótkie, proste w zrozumieniu wiadomości, ujęte zostały w formę SMS-ów. W przekazach tych odnajdujemy obietnice nieskończonych łask i darów obiecanych przez miłosiernego Chrystusa wszystkim, którzy Mu zawierzą.
Książka posiada akceptację Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz imprimatur Kościoła katolickiego.
Kategoria: | Wiara i religia |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-7569-759-9 |
Rozmiar pliku: | 2,1 MB |
FRAGMENT KSIĄŻKI
Miłość czysta nie błądzi, ona ma dziwnie dużo światła i nic nie zrobi, co by się Bogu miało nie podobać. Przemyślna jest w czynieniu tego, co milsze Bogu, i nikt jej nie dorówna; szczęśliwa, gdy może się wyniszczać i płonąć, jak czysta ofiara. Im więcej czyni z siebie, tym jest szczęśliwsza, ale też nikt nie umie wyczuć niebezpieczeństw tak z daleka, jak ona; umie zdzierać maskę i wie z kim ma do czynienia.
(Dz. 140)SŁOWO WSTĘPU
Dzienniczek św. Siostry Faustyny jest dziełem niezwykłym przede wszystkim z tego względu, że zawiera przesłanie Boga dla naszych czasów. Jest to słowo, które przypomina o Jego miłosiernej miłości, bliskości, czułości, o Jego pragnieniach, które dotyczą szczęścia ludzi teraz i w wieczności, a także o niezwykłej godności i wartości człowieka, o jego wyborach i perspektywie zjednoczenia z Bogiem, które zaczyna się już na ziemi. Z tym orędziem Miłosierdzia Jezus wysłał św. Faustynę do całego świata, mówiąc: „W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu swego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ją uleczyć, przytulając ją do swego miłosiernego serca” (Dz. 1588). Przekazał w nim również nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego: obraz z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę w chwili konania Jezusa na krzyżu (15.00) zwaną Godziną Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia. Do każdej z nich przywiązał wielkie obietnice pod warunkiem praktykowania ich w postawie ufności wobec Boga (pełnienie Jego woli) i czynnej miłości bliźniego.
Dzienniczek zawiera nie tylko zapis orędzia Miłosierdzia, ale także pamiętnikarski opis drogi do zjednoczenia z Bogiem samej Apostołki Bożego Miłosierdzia, która wnosi do historii Kościoła nową szkołę duchowości. Pomaga w niej poznawać Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia, uczy kontemplacji w codzienności, postawy zaufania do Niego i czynnej miłości bliźniego, a także umiłowania Kościoła, Eucharystii i Matki Najświętszej. Jest to szkoła głęboko ewangeliczna i uniwersalna, dostępna dla każdego ucznia Chrystusa, niezależnie od jego powołania, wieku, wykształcenia czy innych okoliczności.
Wśród milionów ludzi pod każdą szerokością geograficzną to dzieło, które należy do pereł literatury mistycznej, cieszy się ogromną poczytnością i rozchodzi się w milionach egzemplarzy dostępnych na różnych nośnikach. Dla jednych jest podręcznikiem życia duchowego, dla innych modlitewnikiem, dla naukowców – dodatkowym źródłem badań teologicznych, dla artystów inspiracją w twórczości..., dla ludzi przygniecionych ciężarem grzechu lub bolesnych doświadczeń – światłem nadziei, dla dążących do świętości – codziennym dialogiem z Bogiem…. Słowem – każdy może w nim znaleźć coś krzepiącego dla siebie.
Każdy, kto przeczytał Dzienniczek, mógłby dokonać własnego wyboru tych zdań i myśli, które w jakiś sposób go ubogaciły, zmieniły myślenie, zafascynowały czy były odkrywcze w patrzeniu na Boga, ludzi i siebie. Również niniejszy zbiór krótkich myśli, który ukazuje się pod dość chwytliwym tytułem, jest subiektywnym wyborem takich cytatów, nie reprezentatywnym dla tego dzieła. Oby – jak pragną tego Autorzy – zachęcił do czytania, studiowania całego dzieła i dla wszystkich stał się obok Pisma Świętego przewodnikiem po drogach Boskiego i ludzkiego miłosierdzia.
s. M. Elżbieta Siepak ZMBM
Kraków-Łagiewniki, 22 lipca 2018 rokuSMS OD ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY
Jako nastolatka przed laty czytałam Dzienniczek Siostry Faustyny. Nie był to czas, kiedy można go było kupić w księgarni. Dostałam go na kilka dni od znajomego zakonnika. Czytałam z wypiekami na twarzy. W mym sercu rodziły się różne uczucia: podziw, zdziwienie, wielka miłość, ale i lęk... Potem do Dzienniczka wracałam i wciąż wracam. Pan Kazimierz Wiszniowski „zmusza” mnie często niejako do tego, bym czytała go na różne sposoby...
Któregoś dnia właśnie pan Kazimierz zaproponował, byśmy wybrali z niego fragmenty, które do nas najbardziej przemawiają. Krótkie fragmenty, które niejako są streszczeniem pojedynczych paragrafów.
Widząc to, jak dziś porozumiewają się młodzi ludzie, pomyśleliśmy, że „wyciągniemy” z Dzienniczka niejako SMS-y, krótkie wiadomości. Nieraz są to rady, jakie przekazuje nam Siostra Faustyna, nieraz jej krótkie akty strzeliste, które mogą dla nas stać się piękną modlitwą.
Mamy nadzieję, że ten krótki „wyciąg” dzienniczkowych myśli zachęci czytelników do poznania treści całego dzieła św. Siostry Faustyny...
Małgorzata Pabis