Facebook - konwersja

Sztuka generatywna. Metoda i praktyki - ebook

Rok wydania:
2017
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
19,95

Sztuka generatywna. Metoda i praktyki - ebook

Prezentowana publikacja stanowi próbę całościowego, autorskiego, pierwszego w Polsce monograficznego ujęcia problematyki sztuki generatywnej (opartej na procedurach algorytmicznych) – ciekawego nurtu zarówno współczesnej sztuki nowych mediów, jak i w ogóle cyberkultury jako obszaru, w którym nowe media, nowe technologie i nowe sposoby tworzenia stają się ważnymi zjawiskami. Autor traktuje sztukę generatywną jako szczególne spotkanie sztuki i nauki, a swoją refleksję jako wyraz łączenia nauk ścisłych i humanistyki. Interpretuje sztukę generatywną jako rodzaj rehabilitacji formalizmu i dowód na kooperację współczesnych artystów z maszynami, która wyraża się w splocie cyfrowej logiki i ludzkiej kreatywności. W badaniach łączy praktyczną znajomość języków programowania z analizą kulturoznawczą i medioznawczą.

„Nie ulega wątpliwości, że książkę napisał nie tylko teoretyk, lecz także praktyk, który znakomicie rozumie omawiane kwestie, a przy tym jego wiedza osadzona jest w praktycznych umiejętnościach programistycznych. […] Otrzymujemy książkę wymagającą uważnej lektury, ale też oferującą zarówno rodzaj wprowadzenia do jednego z ciekawszych zjawisk współczesnej sztuki nowych mediów, jak i autorską wykładnię tego fenomenu”.

Z recenzji prof. dr. hab. Piotra Zawojskiego

 

Uniwersytet Śląski

Spis treści

Wprowadzenie 7

Metoda i praktyki 10

Sztuka kodu             15

1. System reguł, reguły procesu 27

1.1. Procesualność 27

1.2. Autonomia, kontrola, współdziałanie 36

1.3. Kreatywny potencjał kodu       49

1.4. Generatywne algorytmy            60

1.5. Kulturowy software i uniwersalny kod kultury            72

2. Pomiędzy proceduralizacją i losowością 85

2.1. Skala, wzorzec, schemat, algorytm      86

2.2. Losowość, przypadek, chaotyczność, nieprzewidywalność    94

2.3. Cyfrowa zmiana – sztuka komputerowa 102

2.4. W kulturze konwergencji i dywergencji            112

3. Złożoność 123

3.1. Efektywna złożoność  124

3.2. Emergencja      132

3.3. Doświadczenie złożoności       143

3.4. Złożoność kultury         153

4. Ewolucja 161

4.1. Sztuka sztucznego życia            162

4.2. Projektowanie ewolucyjne      173

4.3. Od biomediów do technonaukowego laboratorium i technospołecznych ekosystemów        186

5. Wizualizacja danych 201

5.1. Reorientacje sztuki danych      203

5.2. Generatywna dynamika mapowania   214

5.3. Baza danych – kulturowy format 224

Bibliografia 237

 

Indeks osobowy 249

Kategoria: Kino i Teatr
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-8088-403-8
Rozmiar pliku: 3,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: