Taryfikator mandatów i punktów karnych 2011. - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Taryfikator mandatów i punktów karnych 2011. - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-3222-9
Język:
Polski
Data wydania:
14 lipca 2011
Rozmiar pliku:
282 KB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
9,00
Cena w punktach Virtualo:
900 pkt.

Pełny opis

Nowy "taryfikator mandatów karnych". W dniu 20 stycznia 2011r. weszło w życie Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20.01.2011r., zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń dla kierowców, znane bardziej pod nazwą "taryfikator mandatów". Nowy taryfikator wprowadza wiele zmian, precyzuje m.in. zasady wymierzania kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmienia kary dla pieszych i rowerzystów oraz kary związane z ruchem pojazdów wewnątrz osiedli i na parkingach, zmienia także stawki za wiele wykroczeń drogowych. Rozporządzenie wprowadza również dodatkową tabelę C, w której zostały sklasyfikowane niektóre wykroczenia popełniane przez kierowców realizujących przewozy drogowe, co w praktyce dotyczy kierowców zawodowych kierujących pojazdami lub zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusami.                                                                                           Niniejszy ebook demonstruje najważniejsze zmiany w skrócie z komentarzem oraz prezentuje 2 szczegółowe tabele z wykroczeniami i grzywnami (tabela B dla wszystkich kierowców oraz tabela C dla przewoźników). Z pewnością są to informacje, które przydadzą się każdemu z nas, kierowców, aby wiedzieć "co można na drodze", kiedy, i jak uniknąć kłopotów oraz co może nas spotkać ze strony stróżów prawa.

Spis treści

Spis treści:

1. Nowy "taryfikator mandatów karnych"- najważniejsze zmiany w skrócie 2

2. Taryfikator mandatowy - co nowego wprowadzono 7

3. TARYFIKATOR MANDATOWY 2011 ( po zmianach) ? tabela B

I. Przepisy o ruchu pieszych 11

II. Przepisy dotyczące ruchu pojazdów 13

III. Kierujący 24

IV. Inne wykroczenia 24

V. Znaki i sygnały drogowe 25

VI. Zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym 28

4. TARYFIKATOR MANDATOWY 2011 / tabela C (dla przewoźników)

I. Realizacja przewozu drogowego z naruszeniem przepisów dotyczących posiadania w pojeździe wymaganych dokumentów 29

II. Realizacja przewozu drogowego z naruszeniem przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerwach i odpoczynkach 29

III. Urządzenia rejestrujące - tachograf 30

IV. Wykresówki 31

V. Realizacja przewozu drogowego z naruszeniem przepisów dotyczących stosowania tachografów cyfrowych 31

5. Wykaz naruszeń przepisów ruchu drogowego i liczba punktów odpowiadająca tym naruszeniom ? opis 33

6. Wykaz naruszeń przepisów ruchu drogowego i liczba punktów odpowiadająca tym naruszeniom ? tabela 38

7. Bibliografia 49

8. Od autora 50

BESTSELLERY