Transformacja stosunków rosyjsko - izraelskich (żydowskich) w latach 1810 - 2010: Wybrane problemy - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Transformacja stosunków rosyjsko - izraelskich (żydowskich) w latach 1810 - 2010: Wybrane problemy - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-4242-6
Język:
Polski
Data wydania:
15 maja 2014
Rozmiar pliku:
3,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
49,99
Cena w punktach Virtualo:
4999 pkt.

Pełny opis

Funkcjonowanie współczesnej społeczności międzynarodowej cechują następujące czynniki: różnice interesów, sprzeczności, spory i konflikty. Często odnoszą się do wzajemnych relacji pomiędzy państwami. Miarą ocen umożliwiających precyzyjne zweryfikowanie stosunków rosyjsko – izraelskich są kryteria tj.: interesy polityczne, racja stanu, żywotne interesy narodowe itp., gdyż poprzez ich pryzmat można ukazać relacje polityczne pomiędzy dwoma państwami, a nawet narodami. Wszechstronna i dynamiczna współpraca między obydwoma państwami tworzy płaszczyznę do ukazania sporów wynikających często ze współzawodnictwa i rywalizacji. Nie można tego jednak mylić z konfrontacją. Niemniej zdarza się, że dochodzi do rywalizacji ekonomicznej, która prowadzi do odrzucania zasad i form dopuszczalnych przez prawo międzynarodowe. Stosunki rosyjsko – izraelskie można przedstawić w sposób wieloaspektowy: w kontekście tworzenia państwa Izrael (od okresu caratu po II wojnę światową); w czasie kiedy powstał Izrael; w momencie kiedy Izrael umacniał swój byt państwowy (od okresu zimnej wojny do początek XXIw.); w kontekście społeczno – gospodarczym (współpraca militarno – gospodarcza i alija rosyjska lat 90 XXw.).

Spis treści

1. Wstęp 1

2. Zarys genezy stosunków rosyjsko - żydowskich 4

2.1. Stosunki rosyjsko – żydowskie w okresie caratu 4

2.2. Pogromy Żydów w XIX/XXw. w Rosji a powstanie Ruchu Kibucowego 7

2.3. Stosunki rosyjsko – żydowskie w okresie przedwojennym 17

3. Rola ZSRR w utworzeniu niepodległego Państwa Izrael 28

4. Stosunki izraelsko – radzieckie w okresie zimnej wojny na przykładzie Kryzysu Sueskiego (1956r.) 45

5. Rosja wobec kryzysu bliskowschodniego w latach 2003 – 2008 62

5.1. Znaczenie kryzysu i jego uczestnik ów dla Rosji 63

5.2. Cele i stanowiska Rosji wobec kryzysu 64

5.3. Polityka Rosji w kryzysie bliskowschodnim 64

6. Stosunki izraelsko – rosyjskie w 2010r 66

6.1 Rola Rosji w procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie w 2010r 66

6.2 Atak na Flotyllę Wolności – czasowe ochłodzenie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rosją a Izraelem 69

6.3 Współpraca militarno – gospodarcza 73

7. Społeczny wymiar stosunków rosyjsko – izraelskich: alija rosyjska lat 90 XXw 76

8. Podsumowanie 83

9. Aneksy 85

BESTSELLERY