Trwałość współpracy przygranicznej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Trwałość współpracy przygranicznej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7941-196-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2012
Rozmiar pliku:
3,0 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
19,90
Cena w punktach Virtualo:
1990 pkt.

Pełny opis

W książce zaprezentowano efekty kilkuletnich rozważań na temat możliwości pomiaru trwałości współpracy przygranicznej wspólnot lokalnych. Wnioski przedstawiono w oparciu o sposób myślenia postulowany przez twórców koncepcji „zależności od ścieżki" (path dependency) oraz o wy­niki badań beneficjentów Funduszu Małych Projektów PHARE CBC w Polsce. Współpraca przygraniczna analizowana była w trzech wymiarach:

- transgranicznych partnerstw terytorialnych - rozumianych jako struktura współpracy, w ramach której partnerzy z różnych państw realizują długo­terminowe cele na rzecz określonego regionu;

- otwartości organizacji - rozumianej jako skłonność do wchodzenia w relacje przez granicę w procesie podejmowania decyzji;

- regionu transgranicznego - złożonego z jednostek podzielonych administracyjną granicą państw, które w wyniku współpracy organizacji teryto­rialnego systemu społecznego przywróciły przerwane, a istniejące wcześniej powiązania funkcjonalne lub/i wytworzyły nowe.

Spis treści

Wstęp

Rozdział 1
Koncepcja badawcza
1.1. Techniki badawcze

Rozdział 2
Wprowadzenie do koncepcji „zależności od ścieżki"

Rozdział 3
Współpraca i trwałość
3.1. Współpraca
3.2. Trwałość
3.3. Trwałość partnerstw międzynarodowych
3.4. Instytucja współpracy
3.5. Piramida partnerstwa

Rozdział 4
Analiza projektów FMP PHARE CBC
4.1. Zakres analizy
4.2. Wartość realizowanych projektów
4.3. Struktura rodzajowa realizowanych projektów
4.4. Struktura beneficjentów
4.5. Struktura przestrzenna
4.6. Podsumowanie

Rozdział 5
Trwałość partnerstw transgranicznych
5.1. Czas trwania partnerstw
5.2. Częstotliwość kontaktów

Rozdział 6 
Zestaw alternatyw dostępnych w procesie budowania partnerstwa
6.1. Udział w projekcie
6.2. Wybór partnera
6.3. Poziom zaangażowania i wybór lidera
6.4. Zakres partnerstwa
6.5. Kontynuacja współpracy

Rozdział 7 
„Ścieżki" współpracy przygranicznej
7.1. Ścieżka korzyści
7.2. Ścieżka sukcesu
7.1. Ścieżka altruistyczna
7.1. Ścieżka konformistyczna

Zakończenie - od „ścieżki korzyści" do „ścieżki sukcesu"
Bibliografia
Indeks nazwisk
Spis rysunków
Załączniki
Załącznik 1: Kwestionariusz wywiadu internetowego
Załącznik 2: Scenariusz wywiadu pogłębionego
Załącznik 3: Typologia beneficjentów wraz z nazwami skróconymi zastosowanymi w analizie projektów współpracy przygranicznej

BESTSELLERY