Facebook - konwersja
Pobierz fragment

Twoja strona w Sieci. Witryny Google - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
3 grudnia 2010
Pobierz fragment
Produkt niedostępny

Twoja strona w Sieci. Witryny Google - ebook

Przedmiotem opisu niniejszego ebooka jest usługa o nazwie Witryny Google, przeznaczona przede wszystkim dla domowych webmasterów. To aplikacja należąca do kategorii CMS (Content Management System), dzięki której możemy szybko utworzyć funkcjonalną i efektownie wyglądającą witrynę internetową. Do jej utwo-rzenia nie jest wymagana znajomość języka HTML (choć oczywiście może się przydać), zatem jest to narzędzie, którym może się z powodzeniem posłużyć nawet amator. Ponieważ strony są tworzone bezpośrednio na serwerze Google, możesz zbudować swoją witrynę pracując w dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Linux czy Macintosh. Do pracy potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa.

Spis treści

Wstęp 5

Rozdział 1. Zakładanie konta w Google 6

Rozdział 2. Zakładanie witryny 9

Rozdział 3. Tworzenie i edycja strony 12

Edycja strony głównej 12

Dodawanie nowej strony 13

Rozdział 4. Nawigacja 19

Szerokość i położenie paska nawigacji 19

Wyświetlanie kilku szczebli stron 20

Ręczne organizowanie nawigacji 22

Zewnętrzne linki 26

Rozszerzanie systemu nawigacyjnego 27

Rozdział 5. Układ witryny 30

Rozdział 6. Szablony stron 37

Blog 38

Magazyn plików 39

Lista 43

Własny szablon 48

Rozdział 7. Edycja strony 50

Układ strony 50

Formatowanie tekstu 51

Linki 54

Tabele 59

Grafika 60

Wideo 67

Kalendarz 69

Mapa 72

Dokumenty biurowe 75

Informacje z witryny 81

Pole tekstowe 86

Teksty matematyczne 87

Rozdział 8. Gadżety 89

Twitter 90

Kanał RSS 91

Wiadomości Google Polska 92

Tłumacz Google 94

Zegar atomowy 94

Wyszukiwarka w Wikipedii 95

Słownik angielski Diki.pl 96

Pogoda 97

Kursy walut 98

Kalkulator 99

Google Talk 100

Rozdział 9. Zarządzanie witryną 102

Sekcja Zawartość witryny 102

Sekcja Ustawienia witryny 103

Sekcja Wygląd witryny 108 Menu witryny 120

Kategoria: Webmaster
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
ISBN: 978-83-932059-2-9
Rozmiar pliku: 6,2 MB

BESTSELLERY

Kategorie: