Tworzenie oprogramowania w 30 dni. Programuj zwinnie i szybko! - ebook
Tworzenie oprogramowania w 30 dni. Programuj zwinnie i szybko! - ebook
Programuj zwinnie i szybko!
Czy Twoja firma jest w stanie stworzyć oprogramowanie w 30 dni? Jeśli uważasz, że nie, zapewne wciąż stosujesz stare i niezbyt poręczne narzędzia. Jeżeli tylko nauczysz się zwinnie zarządzać swoim projektem, ten cel jest do osiągnięcia. "Zwinny" to słowo, które zrobiło furorę w świecie menedżerów projektu. Dzięki takiemu podejściu do zarządzania stworzysz aplikację dopasowaną do potrzeb użytkowników i na pewno zdążysz na czas. Warto spróbować!
Najpopularniejszą ze zwinnych metodyk jest Scrum. Ta książka została napisana właśnie przez twórców Scruma. Powstała, aby zaznajomić Cię z procesem tworzenia oprogramowania z użyciem tej metodyki. Pokaże Ci, jak zacząć przygodę z nowym projektem i sprawić, by odniósł sukces. W trakcie lektury dowiesz się, jak wdrożyć Scrum w Twojej organizacji, oraz poznasz role wyznaczane poszczególnym członkom projektu. Ponadto zaznajomisz się z kolejnymi etapami całego procesu i spojrzysz na tę metodykę z punktu widzenia całego przedsiębiorstwa. Książka ta jest doskonałym przewodnikiem, który pozwoli Ci dokonać prawdziwego przełomu w pracy nad projektami. Po jej lekturze i wdrożeniu metodyki Scrum będziesz znacznie bliżej sukcesu!
Zarządzaj projektami:
- zwinnie
- elastycznie
- skutecznie
- z użyciem metodyki Scrum
Twój klucz do sukcesu!
Spis treści
O autorach (9)
Podziękowania (11)
Wstęp (13)
CZĘŚĆ I. DLACZEGO KAŻDA FIRMA NA ŚWIECIE MOŻE WYPRODUKOWAĆ OPROGRAMOWANIE W 30 DNI? (15)
- Prawdopodobnie jesteś sfrustrowany swoją firmą produkującąoprogramowanie. Chciałbyś, żeby kierujący nią ludzie byli bardziejelastyczni, lepiej rozumieli Twoje potrzeby i pomogli Ci osiągnąćwiększe zyski. Zastanowimy się, jakie są powody Twojej frustracji i jaktemu zaradzić.
1. Kryzys oprogramowania: niewłaściwy proces daje niewłaściwe rezultaty (17)
- Wiele firm produkujących oprogramowanie wykorzystuje proces,który tworzy straty, niekontrolowane ryzyko, niepewność,niespodzianki i niską wartość produktu. Zastanowimy się, dlaczego tenproces został wybrany oraz dlaczego gwarantuje on porażkę. Przyjrzymysię organizacjom, którym udało się od niego uwolnić.
2. Scrum: właściwy proces daje właściwe rezultaty (29)
- Istnieje pewien proces odpowiedni do rozwijania oprogramowania.Kiedy Twoi deweloperzy zaczną z niego korzystać, natychmiast zyskasz naproduktywności, jakości, wartości, kontroli, przewidywalności orazsatysfakcji. W tym rozdziale przyjrzymy się, jak tego dokonać.
3. Spróbuj sam: program pilotażowy (41)
- Przeczytałeś nasze zapewnienie o lepszym sposobie rozwijaniaoprogramowania. Jednakże wiele osób z pewnością dawało Ci jużtakie zapewnienia, wyciągając od Ciebie przy okazji dużo pieniędzy inie oferując nic w zamian. W tym rozdziale pokażemy Ci, jak sprawdzić,że nasze podejście działa, bez konieczności płacenia za to.
4. Co mogę zrobić? (53)
- Nauczyłeś się, jak uzyskiwać lepsze wyniki, i sam towypróbowałeś. Podobają Ci się rezultaty i wiesz, co zalecićorganizacji. W tym rozdziale omówimy, co możesz zrobić, bywdrożyć doświadczenia uzyskane w trakcie projektu pilotażowego.
CZĘŚĆ II. JAK STWORZYĆ OPROGRAMOWANIE W 30 DNI? (57)
- Rozwijanie lepszego oprogramowania jest nie tyle trudniejsze,ile inne od wszystkiego, do czego byłeś przyzwyczajony. W tej częściprzyjrzymy się korzystnemu zestawieniu podejść, które pomogą Ciprzejść z miejsca, w jakim jesteś teraz, do zwinności organizacyjnej.
5. Wstęp do metodyki Scrum (59)
- Nasz tajemniczy składnik, dzięki któremu lepiejwykorzystasz oprogramowanie, nazywa się Scrum. Tak, to aktywnośćzapożyczona z rugby, która pozwala na to, by piłka wciąż była wgrze. W tym rozdziale omówimy metodę Scrum, jej działanie orazpowody, dla których działa.
6. Scrum na poziomie projektu (63)
- Najtrwalsze udoskonalenia w rozwijaniu oprogramowania zaczynająsię na poziomie projektu. Możesz wykorzystać metodę Scrum, żebyprzekonać się o jej użyteczności lub by Twoja inicjatywa odniosłasukces. Zobaczymy, co będziesz mógł powiedzieć Twoimprogramistom po przeczytaniu tego rozdziału.
7. Rozwiń potencjał Scruma (73)
- Sukces zwykle rodzi sukces. Im więcej inicjatyw rozwijanych zapomocą metody Scrum przynosi sukces, tym więcej ludzi będzie chciało zniej skorzystać. Zamiast zmieniać całą organizację, zobaczmy, jakzorganizować środowisko deweloperskie poza obecnym działem,który przynosi rozczarowania. W ten sposób będziesz wstanie wciąż zbierać najlepsze żniwo z rosnącej liczby projektówi wydań.
8. Scrum na poziomie przedsiębiorstwa (95)
- Scrum na poziomie projektu lub wydania zapewnia zwinność wzakresie inicjatywy, pozwala szybko reagować na pojawiające sięmożliwości lub powstające wyzwania. By uzyskać najbardziej znaczącekorzyści, empiryczne podejście metody Scrum należy dopasować do całejorganizacji. Zobaczymy, jak to zrobić oraz dlaczego niektórepodejścia dają krótkotrwałe efekty, a inne są zawsze aktualne.
9. Transformacja przedsiębiorstwa: gruntowna i trwała zmiana (101)
- Chcesz odchudzić swoją organizację, sprawić, by była bardziejwydajna i zwinna. Co więcej, chcesz, aby cechy te utrwaliły się i stałyelementem kultury Twojej organizacji. Sprawdzimy, jak zmienić podejścieprzedsiębiorstwa, by móc to osiągnąć.
10. Stosowanie metody Scrum do wdrażania metody Scrum (111)
- Stworzyliśmy metodę Scrum, by rozwiązywać skomplikowaneproblemy, na przykład te dotyczące rozwijania oprogramowania. Okazałosię, że Scrum jest użyteczną techniką, służącą do zarządzania zmianąorganizacyjną, która również jest złożonym problemem. Wtym przypadku także pojawiają się korzyści związane z przejrzystością,usuwaniem strat, kontrolą ryzyka oraz przewidywalnością. W tymrozdziale zapoznamy się z takim właśnie wykorzystaniem metody Scrum.
A. Terminologia (117)
- Powoli i stopniowo wprowadziliśmy trochę nowej terminologii. Ten dodatek jest indeksem nowych terminów.
B. Przewodnik po metodzie Scrum (121)
- Przeczytaj kanoniczny przewodnik po metodzie Scrum, jej rolach, artefaktach oraz wydarzeniach. To jest biblia Scruma.
C. Strategia działania prężnego przedsiębiorstwa (137)
- Ten dodatek prezentuje bardziej szczegółowy plan zmian w przedsiębiorstwie omówionych w rozdziale 10.
Skorowidz (163)
Kategoria: | Programowanie |
Zabezpieczenie: |
Watermark
|
ISBN: | 978-83-246-7531-9 |
Rozmiar pliku: | 4,0 MB |