Facebook - konwersja

U dinozaura w brzuchu. Świadectwa ukryte w odchodach i treściach żołądkowych, czyli o dawnych gadach i ich relacjach w świecie organizmów żywych - ebook

Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-272-4317-1
Język:
Polski
Data wydania:
1 lipca 2014
Rozmiar pliku:
1,2 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Produkt niedostępny

U dinozaura w brzuchu. Świadectwa ukryte w odchodach i treściach żołądkowych, czyli o dawnych gadach i ich relacjach w świecie organizmów żywych - opis ebooka

Wszystkie żywe istoty, od dinozaurów, przez ślimaki, po grzyby, powiązane były pewnymi zależnościami w środowisku ich życia i ewolucji. Czasem nietrudno już intuicyjnie porównać je do tych znanych z dzisiejszego świata przyrody, kiedy indziej charakter tych relacji potrafi głęboko zadziwić. Unikatowych i fascynujących danych dostarczają koprolity, czyli skamieniałe odchody, jak również treści żołądkowe wymarłych gatunków.


W książce tej poprowadzę Czytelnika przez nurtujące i nieraz pełne intrygi dociekania paleobiologiczne. Czy drewno zachowane w odchodach hadrozauridów z Montany i dicynodontów z Polski może nam powiedzieć coś zaskakującego o mezozoicznym świecie? Coś, co ciężko pojąć patrząc z perspektywy świata nam znanego?


Książka ma też pewno przesłanie: oprócz kości gatunki wymarłe pozostawiły nam po sobie też inne równie interesujące i cenne świadectwa, jak np. tropy, lub –będące tematem niniejszej książki– koprolity i inne skamieniałości związane z przewodem pokarmowym. Badania wszystkich dostępnych źródeł informacji pozwalają uzyskać pełniejsze i bliższe wyobrażenie dawnych zwierząt, ich środowiska i życia. Możemy się też dowiedzieć znacznie więcej o fizjologii zwierząt, które te świadectwa pozostawiły. Dzięki temu możemy wyobrazić sobie, jak żyły. Odczytując te ślady odległych w dziejach zwierząt nie myślimy o nich jak o szkieletach.


Niniejsza praca jest z założenia popularnonaukowa. Czytelników pragnących dogłębniej zaznajomić się z poruszaną tematyką na końcu każdego z rozdziałów odsyłam do odpowiedniej literatury uzupełniającej i źródłowej, głównie w języku angielskim.

Piotr Bajdek

Spis treści

Przedmowa

Wstęp – Co pozostawiły dinozaury i inne kręgowce przeszłości
Literatura 0

Rozdział 1 – Intryga drapieżnika
Literatura 1

Rozdział 2 – Morskie potwory
Literatura 2

Rozdział 3 – Strategie roślinożerców
Literatura 3

Rozdział 4 – Co żyło w żołądku
Literatura 4

Rozdział 5 – Kto czyścił po dinozaurach
Literatura 5

BESTSELLERY