Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Ustawa o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Komentarz - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-2559-2
Język:
Polski
Rok wydania:
2008
Rozmiar pliku:
3,1 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
52,00
Cena w punktach Virtualo:
5200 pkt.

Pełny opis

Stan prawny na 1.01.2008 r.

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości jest już trzecią próbą masowego uwłaszczenia użytkowników wieczystych. Kwestia transformacji użytkowania wieczystego w prawo własności od lat budzi duże zainteresowanie. Na tym tle ujawnia się sprzeczność interesów użytkowników wieczystych i właścicieli nieruchomości (głównie gmin).

Niniejszy komentarz jest wnikliwą analizą przepisów ustawy pod kątem jej stosowania w praktyce. Przeznaczony jest przede wszystkim dla praktyków - pracowników urzędów gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prawników zajmujących się problematyką gospodarki nieruchomościami.

Komentarz uzupełniony został wyborem orzeczeń sądowych, przydatnych do rozwiązywania problemów praktycznych. Publikacja będzie nieocenioną pomocą w rozwiązywaniu praktycznych problemów związanych z przekształcaniem prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

Spis treści

Wykaz skrótów 7
Wstęp 11
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości
Wprowadzenie 13
Art. 1. [Przedmiotowy i podmiotowy zakres przekształcenia] 23
Data początkowa istnienia prawa użytkowania wieczystego 24 Zakres przedmiotowy ustawy 31 Zakres podmiotowy ustawy 40 Następstwo prawne 44 Termin na złożenie wniosku o przekształcenie 47
Art. 2. [Współużytkownicy przekształcanych nieruchomości] 49
Współużytkowanie właścicieli odrębnych lokali 50 Współużytkowanie w częściach ułamkowych 53 Współużytkowanie łączne 55 "Piętrowa" wielość użytkowników wieczystych 58 Sposób postępowania organu w przypadku wielości użytkowników 59
Art. 3. [Postępowanie w sprawach przekształcenia] 61
Strony postępowania administracyjnego 61 Właściwość rzeczowa organów 65 Właściwość miejscowa i wyłączenie organu 70 Organ wyższego stopnia 72 Skutki decyzji o przekształceniu 74 Prawa osób trzecich 76 Kwestie proceduralne 77 Opłata skarbowa 78
Art. 4. [Opłata za przekształcenie] 79
Ustalenie opłaty za przekształcenie 82 Rozłożenie opłaty na raty 85 Bonifikata od opłaty za przekształcenie 87 Zwrot bonifikaty 94 Inne kwestie związane z opłatą 96
Art. 5. [Przekształcenie nieodpłatne] 98
Art. 6. [Opłata roczna i sprzedaż użytkowanych wieczyście nieruchomości rolnych SP] 101
Art. 7. [Sprzedaż nieruchomości gruntowych użytkowanych wieczyście] 102
Art. 8. [Postępowanie w sprawach niezakończonych decyzją ostateczną] 103
Art. 9. [Derogacja dotychczasowych ustaw o użytkowaniu wieczystym] 104
Art. 10. [Obowiązywanie komentowanej ustawy] 105
Wybór orzeczeń z omówieniem 106 Wzory decyzji i uchwał 132 Wykaz aktów normatywnych 154 Literatura 158

BESTSELLERY