Ustawowe określenie sankcji karnej - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Ustawowe określenie sankcji karnej - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-3625-3
Język:
Polski
Rok wydania:
2008
Rozmiar pliku:
2,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
73,00
Cena w punktach Virtualo:
7300 pkt.

Pełny opis

Stan prawny na 6.03.2008 r.

Monografia zawiera analizę szczególnego rodzaju instrumentu prawnego, jakim jest sankcja karna. Obejmuje ona problematykę ustalenia kryteriów pozwalających na odróżnienie sankcji karnej od innych sankcji prawnych przewidzianych w polskim porządku prawnym, konstytucyjnych i prawnomiędzynarodowych uwarunkowań stanowienia sankcji karnych oraz techniki legislacyjnej stosowanej przez ustawodawcę dla wiązania tegoż instrumentu prawnego z typem czynu zabronionego.
Szczególną uwagę poświęcono analizie dorobku orzeczniczego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Konstytucyjnego w zakresie ustalenia cech pozwalających na identyfikację sankcji karnej.
Praca zawiera wiele praktycznych uwag dotyczących procesu stanowienia norm prawnokarnych oraz oceny zastosowanych rozwiązań ustawodawczych pod kątem ich zgodności z Konstytucją RP i aktami prawa międzynarodowego.

Spis treści


Wykaz skrótów 7
Słowo wstępne 9

Rozdział 1
Założenia dogmatyczne, siatka pojęciowa, metoda badawcza 11

Rozdział 2
Identyfikacja sankcji karnej 32

2.1. Zagadnienia wstępne 32
2.2. Pojęcie "oskarżenie w sprawie karnej" w świetle orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka 46
2.3. Pojęcie "odpowiedzialność karna" na gruncie orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego 53
2.4. Sankcja karna - próba identyfikacji systemowej 65

Rozdział 3
Konstytucyjne i prawnomiędzynardowe uwarunkowania sankcji karnej 87

3.1. Zagadnienia wstępne 87
3.2. Zasada nullum crimen sine lege, nulla poena sine lege 89
3.3. Zasada nulla poena sine lege certa 108
3.4. Zasada proporcjonalności 119
3.5. Godność człowieka jako źródło uwarunkowań sankcji karnej 127
3.6. Szczegółowe uwarunkowania sankcji karnej 143

Rozdział 4
Przykładowe modele sankcji karnych w polskim porządku prawnym na podstawie analizy kodeksu karnego 155

4.1. Zagadnienia wstępne 155
4.2. Podstawowe zagadnienia dotyczące modeli sankcji karnych 158
4.3. Kara jako element sankcji karnej oraz jej określenie w kodeksie karnym 164
4.4. Środki karne jako elementy sankcji karnej oraz ich określenie w kodeksie karnym 174

Podsumowanie 207

Bibliografia 205

BESTSELLERY