Wielowymiarowa Analiza Zachowań Organizacyjnych (WAZO) w polskich przedsiębiorstwach - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wielowymiarowa Analiza Zachowań Organizacyjnych (WAZO) w polskich przedsiębiorstwach - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
ISBN:
978-83-8088-276-8
Język:
Polski
Rok wydania:
2016
Rozmiar pliku:
5,8 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
22,45
Cena w punktach Virtualo:
2245 pkt.

Pełny opis

Złożoność i niejednorodność problematyki zachowań organizacyjnych sprawia, iż badania tego obszaru wymagają podejścia wielowymiarowego. Z jednej strony należy bowiem uwzględnić specyfikę rozwiązań organizacyjnych i warunkowane nimi zachowania, z drugiej zaś, ich zróżnicowane aspekty.

Prezentowane w książce wyniki badań oparte zostały na koncepcji WAZO (Wielowymiarowej Analizy Zachowań Organizacyjnych), której założenia teoretyczne zawarto w monografii: K. Januszkiewicz i zespół, Zachowania ludzi w organizacji. Uwarunkowania i kierunki ewolucji, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2012.

W badaniu wykorzystano kwestionariusz WAZO składający się z dwóch części. Część I, Rozwiązania organizacyjne, pozwala na diagnozę rozwiązań organizacyjnych dla organizacji jako całości, jak też dla poszczególnych wymiarów. Część II, Zachowania organizacyjne, umożliwia przedstawienie zachowań organizacyjnych w ujęciu ogólnym dla pracownika oraz na tle poszczególnych wymiarów (K. Januszkiewicz, I. Bednarska-Wnuk, M. Czajkowska, M. Kołodziejczak, M. Michalak, I. Świątek-Barylska, M. Zalewska-Turzyńska, Kwestionariusz WAZO – metodyka i narzędzie badawcze, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2016].

 

Książka skierowana jest do osób zainteresowanych tematyką zachowań ludzi w organizacji, a w szczególności wpływem rozwiązań organizacyjnych na zachowania pracowników. Wielowymiarowość podejmowanej analizy sprawia, iż ma ona charakter interdyscyplinarny, zatem jej odbiorcami mogą być zarówno teoretycy, jak i praktycy zarządzania, psychologii pracy, czy socjologii organizacji.

Spis treści

Wstęp (Katarzyna Januszkiewicz)           7

 

Część I. Metodyka badań             9

Koncepcja WAZO – uwagi wstępne (Katarzyna Januszkiewicz) 11

Metodyka badań empirycznych WAZO 13

Zakres i procedura badań           13

Technika badawcza – Kwestionariusz WAZO     16

Charakterystyka badanej zbiorowości  17

 

Część II. Wyniki badań  23

Organizacje w Polsce (Małgorzata Kołodziejczak)                          25

Podstawy teoretyczne 25

Wyniki badań empirycznych     29

Dyskusja wyników i wnioski      43

Wymiar relacje pracownik–organizacja (Ilona Świątek-Barylska)            47

Podstawy teoretyczne 47

Wyniki badań empirycznych     52

Dyskusja wyników i wnioski      70

Wymiar polityka personalna (Katarzyna Januszkiewicz)              77

Podstawy teoretyczne 77

Wyniki badań empirycznych     83

Dyskusja wyników i wnioski      101

Wymiar organizacja pracy (Joanna Małgorzata Michalak)                           111

Podstawy teoretyczne 111

Wyniki badań empirycznych     118

Dyskusja wyników i wnioski      136

Wymiar relacje przełożony–podwładny (Izabela Bednarska-Wnuk)      147

Podstawy  teoretyczne                147

Wyniki badań empirycznych     153

Dyskusja wyników i wnioski      170

Wymiar kultura organizacyjna (Maria Czajkowska)        181

Podstawy  teoretyczne                181

Wyniki badań empirycznych     185

Dyskusja wyników i wnioski      202

Wymiar komunikacja (Magdalena Zalewska-Turzyńska)             211

Podstawy  teoretyczne                211

Wyniki badań empirycznych     217

Dyskusja wyników i wnioski      234

 

Część III. Podsumowanie            243

Organizacje i ludzie w świetle badań empirycznych (Ilona Świątek-Barylska)  245

Perspektywa integrująca (Izabela Bednarska-Wnuk, Maria Czajkowska, Katarzyna Januszkiewicz, Małgorzata Kołodziejczak, Joanna Małgorzata Michalak, Ilona

 

Świątek-Barylska,  Magdalena  Zalewska-Turzyńska)    249

BESTSELLERY