Wpływ ryzyka strategicznego na wartość firmy dla akcjonariuszy. Rozdział 5. Ryzyko strategiczne a wartość dla akcjonariusza – na przykładzie sektora bankowego - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wpływ ryzyka strategicznego na wartość firmy dla akcjonariuszy. Rozdział 5. Ryzyko strategiczne a wartość dla akcjonariusza – na przykładzie sektora bankowego - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7941-126-9
Język:
Polski
Rok wydania:
2011
Rozmiar pliku:
2,4 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
3,99
Cena w punktach Virtualo:
399 pkt.

Pełny opis

Jednym z najistotniejszych rodzajów ryzyka, które oddziaływuje na firmę jest tzw. ryzyko strategiczne, stanowiące główny temat niniejszego opracowania. Waga podjętego tematu wynika często z niedostrzegania lub niedoceniania przez instytucje niebezpieczeństw, jakie niesie ryzyko strategiczne, a przede wszystkim niskiej świadomości samego pojęcia i siły ryzyka strategicznego w świecie biznesu.

Organizacje funkcjonują po to, by realizować cele stawiane im przez akcjonariuszy, będących najważniejszymi interesariuszami każdej firmy. Inwestor decydując się na inwestycję w dane przedsiębiorstwo oczekuje wzrostu wartości firmy, co powinno być równocześnie głównym celem strategii, według której podąża organizacja.

Turbulentne środowisko zewnętrze i wewnętrzne wpływa na wybór strategiczny, koncepcję oraz realizację strategii przez firmę, to ono również przekłada się na sytuację akcjonariusza inwestującego własne środki w dany podmiot. Zatem, to właśnie ryzyko występujące w bezpośrednim i pośrednim otoczeniu podmiotu determinuje poziom wartości osiąganej przez akcjonariusza.

Celem niniejszego opracowania jest identyfikacja ryzyka strategicznego, jego wielkości, siły oddziaływania na organizację oraz pokazanie, iż firmy, które mają wdrożone systemy zarządzania ryzykiem strategicznym prezentują wyższą wartość dla akcjonariuszy.

Spis treści

Wprowadzenie

Rozdział 1
Pojęcie i rola strategii
1.1. Pojęcie strategii
1.2. Proces budowania strategii oraz typy strategii
1.3. Determinanty skutecznej realizacji strategii
1.4. Adaptacja strategii do zmian
1.5. Strategia a niepewność
1.6. Wpływ strategii na wartość dla akcjonariuszy

Rozdział 2
Definicja i rola ryzyka oraz zarządzanie ryzykiem
2.1. Skala ryzyka
2.2. Zarządzanie ryzykiem
2.3. Czynniki sukcesu w zarządzaniu ryzykiem

Rozdział 3
Istota i ocena ryzyka strategicznego
3.1. Historia i definicja ryzyka strategicznego
3.2. Ryzyko strategiczne a ryzyko szczegółowe
3.3. Wymiary ryzyka strategicznego
3.4. Ocena ryzyka strategicznego
3.4.1. Siedem filarów oceny ryzyka strategicznego
3.4.2. VAR (Value At Risk)
3.4.3. Macierz oceny ryzyka strategicznego
3.4.4. Macierz ryzyka strategicznego według PwC
3.4.5. CIMA Strategic Scorecard

Rozdział 4
Zarządzanie ryzykiem strategicznym
4.1. Metody zarządzania ryzykiem strategicznym
4.1.1. Podstawy metodyczne
4.1.2. The Return Driven Strategy jako metoda zarządzania ryzykiem strategicznym
4.1.3. Zarządzanie ryzykiem strategicznym według firmy Decision Strategies International (DSI)
4.2. Planowanie w kontekście zarządzania ryzykiem strategicznym
4.2.1. Planowanie strategiczne
4.2.2. Planowanie scenariuszowe
4.3. Zarządzanie ryzykiem strategicznym - pozostałe podejścia
4.3.1. Gry wojenne
4.3.2. ERM (Enterprise Risk Management)
4.3.3. Cykl zarządzania ryzykiem strategicznym
4.3.4. Strategiczne opcje i ?Konie Trojańskie?

Rozdział 5
Ryzyko strategiczne a wartość dla akcjonariusza - na przykładzie sektora bankowego
5.1. Wybór miernika wartości dla akcjonariuszy banków
5.2. Wyniki ankiety (badań własnych)
5.2.1. Wstępna analiza korelacji rankingowej poprzez wykresy
5.2.2. Analiza korelacji według współczynnika korelacji rang Spearmana
5.2.3. Ocena istotności statystycznej
5.3. Szanse dla sektora bankowego
5.4. Rola zarządu, dyrektora ds. strategii i działu zarządzania ryzykiem strategicznym w zarządzaniu ryzykiem strategicznym
5.5. Przyszłość - korzyść w przekuwaniu zagrożeń w szanse

Bibliografia

BESTSELLERY