Wymiar i rozkład czasu pracy - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Wymiar i rozkład czasu pracy - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-264-2217-1
Język:
Polski
Rok wydania:
2007
Rozmiar pliku:
1,3 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
56,60
Cena w punktach Virtualo:
5660 pkt.

Pełny opis

Na regulację prawną czasu pracy składają się w gruncie rzeczy dwa elementy: pierwszy z nich dotyczy długości czasu pracy, drugi - rozłożenia czasu pracy obowiązującego pracownika w określonych dniach, tygodniach, czy miesiącach. Przedmiotem opracowania jest ustalenie prawnego znaczenia pojęć wymiaru i rozkładu czasu pracy, a także kompleksowa analiza polskich uregulowań prawnych i porównanie ich z regulacjami obowiązującymi na terenie wybranych państw Unii Europejskiej.

Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej. W jednym z rozdziałów autorka koncentruje się na wykładni obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących czasu pracy. W książce uwzględniony został dorobek orzecznictwa sądowego, a także literatura polsko-, niemiecko- i anglojęzyczna.

Adresaci:

Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa. Zaprezentowane w niej zagadnienia zostały ujęte w zwięzły i przejrzysty sposób, a percepcję tekstu ułatwiają syntetyczne wnioski na końcu rozdziałów.

Spis treści

Wykaz skrótów 9
Wprowadzenie 13
Rozdział 1 POJĘCIE WYMIARU I ROZKŁADU CZASU PRACY 15
1.1. Uwagi wstępne 15 1.2. Pojęcie wymiaru czasu pracy 16 1.3. Pojęcie normy czasu pracy 37 1.4. Pojęcie rozkładu czasu pracy 53 1.5. Pojęcie systemu czasu pracy 56 1.6. Wnioski 62
Rozdział 2 FUNKCJE PRZEPISÓW REGULUJĄCYCH WYMIAR I ROZKŁAD CZASU PRACY 64
2.1. Pojęcie funkcji prawa 64 2.2. Funkcja ochronna przepisów regulujących wymiar i rozkład czasu pracy 67 2.3. Funkcja organizacyjna przepisów regulujących wymiar i rozkład czasu pracy 84 2.4. Wnioski 106
Rozdział 3 WYMIAR I ROZKŁAD CZASU PRACY JAKO ELEMENTY TREŚCI STOSUNKU PRACY 109
3.1. Uwagi wstępne 109 3.2. Ustalanie długości czasu pracy 109 3.3. Wprowadzanie rozkładu i systemu czasu pracy 122 3.4. Pracowniczy obowiązek przestrzegania czasu pracy 127 3.5. Obowiązek pracy w godzinach nadliczbowych 145 3.6. Obowiązki pracodawcy w zakresie organizacji czasu pracy 156 3.7. Kumulacja zatrudnienia a wymiar i rozkład czasu pracy 161 3.8. Wymiar i rozkład czasu pracy a wynagrodzenie za pracę 169 3.9. Wymiar i rozkład czasu pracy a wymiar urlopu wypoczynkowego 176 3.10. Wnioski 180
Wnioski końcowe 185
Bibliografia 189

BESTSELLERY