Zjawisko prostytucji w doświadczeniach prostytuujących się kobiet - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Zjawisko prostytucji w doświadczeniach prostytuujących się kobiet - ebook

Oceń:
Format ebooka:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
ISBN:
978-83-7587-276-7
Język:
Polski
Rok wydania:
2010
Rozmiar pliku:
2,6 MB
Zabezpieczenie:
brak
Cena Virtualo
38,00
Cena w punktach Virtualo:
3800 pkt.

Pełny opis

Stanowi ona bogate i fachowo przygotowane studium wiedzy na temat współczesnej kobiecej heteroseksualnej prostytucji. Autorka fachowo porusza się po obszarach teoretycznych współczesnej pedagogiki, socjologii, seksuologii i antropologii kultury, dokonując rzetelnego przeglądu nowych prac teoretycznych i ujęć badawczych, powstałych na gruncie polskim. (…) Przedłożoną mi do recenzji książkę (…) uważam za nowatorską, twórczą, oryginalną i  interdyscyplinarną analizę zjawiska prostytucji w Polsce. Książkę mogącą nie tylko czytelnika zaciekawić, ale przede wszystkim pobudzić do refleksji, nauczyć wieloaspektowego postrzegania tego - co zdawało mu się oczywiste, a tym samym społecznej tolerancji wobec kobiet, których życiowe losy potoczyły się często niezgodnie z jego własnym systemem wartości. To „uwrażliwienie społeczne” na doświadczenia i przeżycia kobiet prostytuujących się uważam za najcenniejszy walor rekomendowanej do wydania pracy.

Spis treści

Wstęp Rozdział 1 Zjawisko prostytucji w świetle literatury 1.1. Pojęcie prostytucji w literaturze naukowej 1.2. Fenomen prostytucji w wybranych kulturach – rys historyczny 1.2.1. Prostytucja starożytna 1.2.2. Epoka średniowiecza 1.2.3. Epoka renesansu 1.2.4. Epoka galanterii 1.2.5. Epoka pruderii 1.2.6. Prostytucja końca XX i początku XXI wieku 1.3. Sponsoring 1.4. Prawne uregulowania zjawiska prostytucji w Polsce Rozdział 2 Etiologia, zagrożenia i profilaktyka prostytucji 2.1. Teorie rozwoju i funkcjonowania prostytucji 2.1.1. Nurt biologiczno-psychologiczny 2.1.2. Nurt społeczno-ekonomiczny 2.1.3. Nurt kulturowy i środowiskowy 2.1.4. Wnioski wynikające z dotychczasowych ustaleń 2.2. Zagrożenia i skutki uprawiania prostytucji 2.2.1. Konsekwencje prostytucji dla zdrowia psychicznego 2.2.2. Konsekwencje prostytucji dla zdrowia fizycznego 2.2.3. Zagrożenia płynące ze strony społeczeństwa 2.3. Dyskursy wokół profilaktyki i legalizacji prostytucji Rozdział 3 Metodologia badań własnych 3.1. Model badawczy 3.2. Cel i przedmiot badań 3.3. Problematyka badań 3.4. Metody, techniki i narzędzia badawcze 3.5. Organizacja i przebieg badań 3.6. Charakterystyka badanych kobiet Rozdział 4 Zjawisko prostytucji w doświadczeniu badanych kobiet 4.1. Okres dzieciństwa i relacje z najbliższymi osobami 4.2. Prostytuowanie się badanych kobiet 4.2.1. Przyczyny rozpoczęcia uprawiania prostytucji 4.2.2. Wpływ prostytuowania się na związek partnerski 4.2.3. Ewentualne zaprzestanie uprawiania prostytucji 4.3. Samoocena badanych kobiet 4.4. Preferowane sposoby uprawiania prostytucji 4.5. Stanowisko wobec klientów 4.6. Ocena zjawiska prostytucji w Polsce 4.7. Oczekiwania związane z przyszłością Zakończenie Bibliografia Aneks

BESTSELLERY