Facebook - konwersja

Głos Ojca Pio nr 1 (127) styczeń/luty 2021 - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
Styczeń 2021
6,50
Cena w punktach Virtualo:
650 pkt.

Głos Ojca Pio nr 1 (127) styczeń/luty 2021 - ebook

„Dojrzewam w pokorze” to hasło nowego numeru „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy w nim atykuły mówiące o tym, że nieodzownym warunkiem dojrzewania, nie tylko do świętości, jest pokora. Cnota, bez której człowiek stoi w miejscu lub schodzi na błędną drogę.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy porady, jak ustrzec się fałszywej pokory i jak wystrzegać się grzechu pychy. Przeczytamy też o duchowej relacji łączącej go z ks. Luigim Orione, który podczas prześladowań kościelnych niejednokrotnie stawał w jego obronie. Warto nade wszystko zapoznać się z historią przesłuchań Ojca Pio, których setna rocznica mija w tym roku.

Ponadto w numerze o pokornym ośle, pouczającej grze w szachy oraz wyjaśnienie słów z Księgi Rodzaju mówiących o tym, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo.


Dojrzewam w pokorze serca

„Człowiek dojrzewa w pokorze serca” – napisał Święty Antoni z Padwy. Te proste słowa niosą głęboką treść duchową. Nieodzownym warunkiem dojrzewania, nie tylko do świętości, jest pokora. Bez niej człowiek stoi w miejscu lub szybko schodzi na błędną drogę.

Najgroźniejszymi, najbardziej podstępnymi pokusami dla człowieka pragnącego czynić duchowe postępy są pycha i próżność. Często przestrzegał przed nimi Ojciec Pio. Jeśli człowiek postępujący w cnocie równocześnie karmi swą próżność, jeśli nie poszukuje dróg pokory czy nawet uniżenia, szybko może w ten czy inny sposób dać się zwieść temu, który w swej pysze zbuntował się przeciw Bogu.

Pokora to cnota najbardziej podstawowa. Tylko ona umożliwia autentyczny wzrost w pozostałych. Jej drogą szedł każdy święty: i Benedykt, i Franciszek, i Pio; podobnie święte kobiety: Klara, Teresa od Jezusa i Tereska od Dzieciątka Jezus.

Droga pokory to codzienna walka, codzienne obcinanie smokowi, któremu na imię próżność, kolejnej domagającej się pokarmu i nasycenia głowy, codzienne zapieranie się siebie, codzienne przyjmowanie krzyża. Można tą drogą iść, tylko wpatrując się Ukrzyżowanego i w Nim odkrywając prawdę o Bogu i o samym sobie. Pokora i prawda to siostry.

Okresem w życiu Ojca Pio, w którym w sposób szczególny musiał pokornie stanąć w prawdzie, był rok jego przesłuchań – 1921. Przed wysłannikiem Świętego Oficjum, biskupem Rossim, Ojciec Pio w doskonałym posłuszeństwie ujawnił prawdę o sobie i swych relacjach z Bogiem i ludźmi. Największe, skrywane w głębi duszy skarby Ojca Pio zostały wydobyte na światło dzienne i ujawnione – najpierw przed przedstawicielami Stolicy Apostolskiej, a następnie wraz z publikacją książek „Przesłuchanie Ojca Pio. Odtajnione archiwa Watykanu” oraz „Ojciec Pio i Święte Oficjum” przed opinią publiczną. Pasjonująca lektura tych archiwalnych zapisów nie tylko odkrywa przed nami sekrety Ojca Pio, ale przede wszystkim uczy, że prawda domaga się pokory, a pokora prawdy, a także wskazuje, jak realizować obie we wszystkich okolicznościach życia.

Br. Maciej Zinkiewicz OFMCap

redaktor naczelny


„Głos Ojca Pio” to magazyn religijny – wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego – skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.

Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio – jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Na łamach „Głosu Ojca Pio” gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.

Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.

Specjalny dział w „Głosie Ojca Pio” stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: