Facebook - konwersja

Głos Ojca Pio nr 3 (93) maj/czerwiec 2015 - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
30 maja 2015
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
6,59

Głos Ojca Pio nr 3 (93) maj/czerwiec 2015 - ebook

Ruszyć z miejsca!

Z jakiego powodu to uczynić? Droga człowieka powinna mieć cel, dla którego warto ją podjąć. Inaczej, wcześniej lub później, pojawią się wątpliwości, które podważą wszystko, łącznie z sensem istnienia. W najgorszym razie dojdzie do porzucenia wszelkich pytań o życie i nastąpi ucieczka w kierat codzienności, gdzie powoli umiera nadzieja.
Co różni podróżowanie od pielgrzymowania? Myślę, że podróżowanie zakłada poznawanie, zwiedzanie… które w konsekwencji skłaniają do powrotu we własne progi, by móc wspominać i kiedyś o tym porozmawiać. Początek i koniec podróżowania jest ten sam – a ono stanowi tylko część większej całości. Z pielgrzymowaniem jest inaczej – zakłada odwagę podjęcia drogi, która może (a nawet powinna!) w człowieku wszystko zmienić. U jej celu znajduje się nie tyle „coś”, ile „Ktoś”. Podejmowanie drogi wynika z chęci spotkania Tego, który nadaje sens mojemu życiu.
Warto mieć intencję pielgrzymowania, świadomy cel: dlaczego wyruszam i Kogo na tej drodze chcę spotkać? Mając swoje pragnienia i cele, warto pamiętać, że trud podjętej wędrówki będzie je weryfikował i otwierał na inne wartości. Potrzebna jest wytrwałość – ponieważ prędzej czy później pojawią się przeciwności. 
Peregrinatio – oznacza nie tylko przebieg podróży czy wędrówki, ale też pobyt na obczyźnie. Obyśmy nie zapominali o tym, że nasz dom i ojczyzna są w niebie. Niech czas pielgrzymowania na ziemi będzie dla nas uważnym wsłuchiwaniem się w słowo naszego Ojca w niebie, gdzie i my mamy przygotowane miejsce. 
Mnisi pierwszych wieków mówili o pielgrzymowaniu bez ruszenia się z miejsca – o drodze słowa wiodącej za Jezusem, który prowadzi każdego, kto czyta Pismo Święte. 
Idziesz?…

Krzysztof Czeczko OFMCap
redaktor naczelny

Spis treści

TEMAT NUMERU – RUSZYĆ Z MIEJSCA!

Droga, która zmienia. Ankieta – wstęp Sylwia Palka

Galilea. Ojczyzna Jezusa – ks. prof. Mariusz Rosik

Compostela. Grób św. Jakuba – Agnieszka Jaworska

Pomysł na wakacje… czy pielgrzymka? – z Małgorzatą Sternal rozmawia Sylwia Palka

Pietrelcina. Miasto narodzin Ojca Pio – Edward Augustyn

Prowadzi mnie Maryja – Łukasz Stec OFMCap

Tak daleko, a tak blisko. Polscy pielgrzymi w San Giovanni Rotondo – Beata Grzyb

Nowe trasy turystyczne w San Giovanni Rotondo

Mapa San Giovanni Rotondo

OJCIEC PIO

Ojciec Pio na świeczniku. Młodzi o Ojcu Pio – Weronika Machnik

Intencje modlitewne

Piłkarski PIOrun. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio – Justyna Borkowska

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA
DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Pytania do Ojca Pio. Fragment nowej książki „Moje życie w bliskości Ojca Pio. Tajemny dziennik duchowy” Cleonice Morcaldi

16. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwy Ojca Pio. Jasna Góra 24-27 września 2015

Konspekt spotkania formacyjnego

Msza święta Ojca Pio. Katecheza na maj 2015 – Tomasz Duszyc OFMCap

Ustanowienie Eucharystii. Różańcowa droga nawrócenia. Rozważanie na maj 2015 – Bogusław Piechuta OFMCap

Cierpienie i miłość. Katecheza na czerwiec 2015 – Tomasz Duszyc OFMCap

Modlitwa w Ogrójcu. Różańcowa droga nawrócenia. Rozważanie na czerwiec 2015 – Bogusław Piechuta OFMCap

Nawrócenie ku modlitwie i słuchaniu braci. Co w duszy gra… – Bogusław Piechuta OFMCap

„Kobiece” wyróżnienie dla szpitala Ojca Pio. Wiadomości z Domu Ulgi w Cierpieniu

Zwiedzaj Dom Ulgi w Cierpieniu z polskim przewodnikiem

Kronika Grup Modlitwy: Warszawa Białołęka, Studzionka, Kozłów, Warszawa, Nowy Sącz, Żbikowice, Sucha Beskidzka

AKTUALNOŚCI

Tam, gdzie ukryty jest skarb. Śladami Franciszka z Asyżu – Robert Rabka OFMCap

Sedecjasz. Ludzie Biblii – ks. prof. Tomasz Jelonek

Uniwersalne lekarstwo. Okulary dobra – Piotr Kwiatek OFMCap

Dlaczego Bóg przebacza grzechy? Prosto o spowiedzi – Konstantyn Morozov OFMCap

Maszeruj albo giń! Felieton – Adam Maniura

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 4,4 MB

BESTSELLERY

Kategorie: