Facebook - konwersja

Głos Ojca Pio nr 4 (112) lipiec/sierpień 2018 - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
Lipiec 2018
7,46
Cena w punktach Virtualo:
746 pkt.

Głos Ojca Pio nr 4 (112) lipiec/sierpień 2018 - ebook

Temat numeru: Jedenaste: uśmiechnij się!

Humor wyróżnia człowieka. Gdyby istniało jedenaste przykazanie, zapewne brzmiałoby: „Uśmiechnij się” – we wstępie do najnowszego wydania „Głosu Ojca Pio” pisze redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap.

O radości z życia dla „Głosu Ojca Pio” mówią: znany wszystkim, o. Leon Knabit oraz Dariusz Basiński z grupy teatralnej Mumio. Przeczytamy także o boskim poczuciu humoru, magicznej sile uśmiechu oraz patronie dobrego humoru i śmiesznym proroku.

W cyklu poświęconym Ojcu Pio znajdziemy artykuł o jego uśmiechu, a także krótkie omówienie filmu Jana Jakuba Kolskiego „Jasminum”, niewielu bowiem widzów wie, że Ojciec Pio był pierwowzorem postaci brata Zdrówko.

Ponadto w numerze o modlitwie przebaczenia, humorze z kapucyńskiego ogródka, a także radości mimo wszytko.

Poczucie humoru to jeden z rodzajów inteligencji człowieka. Co więcej, jest on specyficznie ludzki – nawet gdyby założyć, że sztuczna inteligencja mogłaby kiedyś wyewoluować w kierunku form autonomicznych, to trudno wyobrazić sobie, by maszyny, komputery śmiały się z opowiadanych dowcipów lub mogły tworzyć żart sytuacyjny. Humor jest więc czymś, co wyróżnia człowieka.

Myślę jednak, że można mówić także o Boskim poczuciu humoru – z dwóch powodów. Po pierwsze, poczucie humoru ludzi Bożych jest niezaprzeczalne, a często wyraziste i pozytywnie zaskakujące. Przykładem może być tu Ojciec Pio, ale także inni święci i Boży ludzie – pełni radości i dystansu do siebie, co skutkuje zdolnością do doskonałego żartu. Po drugie, w pewnym sensie, używając analogii (tj. wiedząc, że poniekąd antropomorfizujemy Boga, ale zarazem wskazujemy na Jego ważną, choć nie do końca wyrażalną ludzkim językiem cechę), możemy stwierdzić, że sam Bóg, objawiając się nam, posługuje się humorem. Czy On jako najinteligentniejszy i najdoskonalszy mógłby być go pozbawiony?

Poczucie humoru Boga z pewnością w nieskończony sposób przerasta ludzkie. Możemy więc wciąż się go od Niego uczyć, wypełniając coraz „szczelniej” radością świat. O radości i humorze nie mówi się nic w Bożych przykazaniach chyba dlatego, że Bóg postanowił ograniczyć je do dziesięciu. Gdyby istniało jeszcze jedenaste, zapewne by brzmiało: „Uśmiechnij się!”.

Nasz Bóg jest Panem radości. W niebie, które nam obiecuje na całą wieczność, nie będzie nic więcej, jak tylko radość i szczęście. Przyszłego stanu zbawionych niejednokrotnie pozwala nam kosztować już na ziemi. On sam wypełnia nasze serca radością – na różne sposoby. Ofiarując swą uzdrawiającą miłość, sprawia, że na twarzy znów pojawia się uśmiech. Pozwala odnaleźć właściwy dystans do świata, do trosk i kłopotów. Daje nam śmiech, humor, żart, radość. Rozpromienia twarz – tak jak oblicze Mojżesza schodzącego z góry po rozmowie z Bogiem, podczas której przebywał z Nim sam na sam.

Uśmiechnij się! – ponieważ wszystko poza Bogiem to drobnostka. Uśmiechnij się! – gdyż Bóg daje Ci wolne serce. Uśmiechnij się! – i podziel się radością z drugim człowiekiem, angażując pokłady swej inteligencji i poczucia humoru. Niech Boża radość wypełni świat.

Spis treści

Śmieję się cały czas

O pogodzie ducha, radości i humorze w życiu zakonnika opowiada o. Leon Knabit

Boskie poczucie humoru

ks. Piotr Śliżewski

W poszukiwaniu Bożego humoru

O umiejętności śmiania się z siebie i recepcie na dobry humor opowiada Dariusz Basiński z Mumio

Krzyż z San Damiano

Marcin Świąder OFMCap

Magiczna siła uśmiechu

Piotr Kwiatek OFMCap

Patron dobrego humoru

Tomasz Skowron OFMCap

Po drugiej stronie muru jest wesoło, czyli humor z kapucyńskiego ogródka

Maciej Zinkiewicz OFMCap

Uśmiech Ojca Pio

Antonio Belpiede OFMCap

Śmieszny prorok

Paweł Paszko OFMCap

By wybaczyć przeszłość

Robert Rabka OFMCap

Za rękę z Maryją

s. Bożena Leszczyńska

A co się dziwisz?

Maciej Zinkiewicz OFMCap

Wbrew stereotypom

Małgorzata Kokot

Intencje modlitewne

Szymon Machabeusz

ks. Tomasz Jelonek

Radość mimo wszystko

Adam Maniura

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA

Dodatek specjalny dla Grup Modlitwy Ojca Pio

Wspomnienie o śp. bp. Michele Castoro

Wielka strata

Roman Rusek OFMCap

Sprawiedliwość

Robert Krawiec OFMCap

Konspekt spotkania formacyjnego

Spotkanie formacyjne. Lipiec

Miłość – fundament charyzmatu Ojca Pio

Roman Rusek OFMCap

Wesele w Kanie Galilejskiej

Andrzej Derdziuk OFMCap

Charyzmat współczucia cierpiącym

Roman Rusek OFMCap

Wzywanie do nawrócenia

Andrzej Derdziuk OFMCap

Siwy doktor w śnieżnobiałym fartuchu

Roman Duda

Kronika Grup Modlitwy

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 5,6 MB

BESTSELLERY

Kategorie: