Facebook - konwersja

Głos Ojca Pio nr 4 (124) lipiec/sierpień 2020 - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2020
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
6,50

Głos Ojca Pio nr 4 (124) lipiec/sierpień 2020 - ebook

OSOBNO, A JEDNAK RAZEM!

Najgorsze tygodnie, miejmy nadzieję, mamy już za sobą. Czas izolacji, niepewności, niekiedy strachu i bezradności pozostawił w nas ślad. Jednak nie tylko negatywny. Trudne wydarzenia, jakie przyniosła epidemia koronawirusa, obudziły w nas również nową wrażliwość, zdolność do wzajemnej pomocy i solidarność. Ukazały moc nadziei.

Jakie będą długofalowe skutki epidemii? Co naprawdę w nas się zmieniło? Jak teraz, gdy wracamy do normalnego życia, w pełni aktywować drzemiące w nas pokłady dobra, by odbudować nasze relacje, ekonomię, więzi społeczne? Jak zdaliśmy egzamin w trudnym czasie? Na te i inne pytania odpowiada wiele ciekawych osób, ekspertów w różnych dziedzinach.

Światłem na trudny czas jest dla nas również życie i słowo Ojca Pio z Pietrelciny. Święty Stygmatyk przeżył dwie wojny światowe i epidemię hiszpanki w czasie pierwszej z nich. Całe jego życie pokazuje, jak z przyjęcia krzyża rodzi się miłość – jest wzorem odpowiedzi na nią nawet wówczas, gdy tuż obok „wali się świat”.

Wiara, bliska relacja z Bogiem daje nadzieję i moc, by przetrwać najgorsze chwile. Ale nie tylko to: codzienna, wierna modlitwa przemienia serce i pozwala spojrzeć na wszystko, co dzieje się wokół w nowy, pogłębiony, Boży sposób. Daje też siłę do działania, do dzielenia się dobrem, które nieustannie otrzymujemy z Bożej ręki.

Pośród nas jest wiele osób potrzebujących, samotnych, cierpiących, przygniecionych krzyżem. Czeka na nas wiele wyzwań. Ale już teraz dzieje się bardzo wiele dobra, w naszych sercach dojrzewa nowa wrażliwość, wyobraźnia miłosierdzia, zdolność do codziennej troski o drugiego, do budowania relacji. Przez Ojca Pio i jego „Głos” Pan Bóg zaprasza nas dziś do pomnożenia wysiłków, do oparcia swego życia na wierze, która zwycięża świat; na nadziei, która zawieść nie może; na miłości, która jest lekarstwem i ukojeniem dla każdego serca.

„Głos Ojca Pio” to magazyn religijny – wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego – skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.

Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio – jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Na łamach „Głosu Ojca Pio” gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.

Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.

Specjalny dział w „Głosie Ojca Pio” stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

Spis treści

 

TEMAT NUMERU – OSOBNO, A JEDNAK RAZEM!

Bóg postawił nas przed lustrem

O pandemii z Mariem Saliscim, włoskim socjologiem rozmawia br. Maciej Zinkiewicz OFMCap

 

Tornado dobrej woli

Robert Kawałko

 

Z narażeniem życia

Rozmowa z zakonnikami, którzy poszli pomagać w opanowanym przez koronawirusa Domu Pomocy Społecznej

 

Odbuduj mój dom!

br. Paweł Paszko OFMCap

 

 

OJCIEC PIO

Wokół Ojca Pio

Ojciec Pio i epidemie

br. Błażej Strzechmiński OFMCap

 

Korespondencja Ojca Pio

Listy ozdobione nadzieją

br. Wojciech Czywczyński OFMCap

Dzieło Pomocy Ojca Pio

Dziękuję, że nas nie zostawiliście

Karolina Bonk

 

 

ŻYCIE DUCHOWE

Weronika Giuliani

W przedsionku raju

s. Judyta Katarzyna Woźniak

 

Wierzę...

Wyrazić niewyrażalne

Magdalena Jóźwik

 

Jak i komu co powiedzieć?

Czy dwoje uszu wystarczy do słuchania?

br. Piotr Kwiatek OFMCap

 

Jak dzieci...

Cud życia

s. Bożena Leszczyńska

 

ROZMAITOŚCI

W świecie Biblii

Pod Palmą Debory

Anna Maria Wajda

 

Felieton

Zwyczajne dziękuję

Adam Maniura

 

LA CASA SOLLIEVO DELLA SOFFERENZA

DODATEK SPECJALNY DLA GRUP MODLITWY OJCA PIO

Modlitwa ze św. Ojcem Pio

br. Robert Krawiec OFMCap

 

Intencje modlitewne

 

Spotkanie formacyjne. Lipiec

Cechy Ojca Pio jako duchowego ucznia

ks. Krzysztof Śliczny, br. Roman Rusek OFMCap

 

Różaniec Grup Modlitwy. Lipiec

Wesele w Kanie Galilejskiej

br. Zdzisław Duma OFMCap

 

Spotkanie formacyjne. Sierpień

Cechy Ojca Pio jako nauczyciela duchowego

ks. Krzysztof Śliczny, br. Roman Rusek OFMCap

 

Różaniec Grup Modlitwy. Sierpień

Głoszenie Królestwa i wzywanie do nawrócenia

br. Zdzisław Duma OFMCap

 

Wokół Ojca Pio

Ojciec Pio uczy przebaczenia

br. Roman Rusek OFMCap

 

Z życia Kościoła

Tu nikt się nie śpieszy i nikt nikomu czasu nie żałuje

Z misjonarzem, br. Maciejem Jabłońskim OFMCap rozmawia br. Maciej Zinkiewicz OFMCap

 

Z życia Kościoła

Lepsi czy gorsi?

br. Konrad Baran OFMCap

 

Kronika Grup Modlitwy

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 14 MB

BESTSELLERY

Kategorie: