Facebook - konwersja

Głos Ojca Pio nr 6 (126) listopad/grudzień 2020 - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
Listopad 2020
6,50
Cena w punktach Virtualo:
650 pkt.

Głos Ojca Pio nr 6 (126) listopad/grudzień 2020 - ebook

„Cisza pełna życia” – pod takim hasłem ukazał się nowy numer „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy w nim artykuły zachęcające do zmierzenia się z ciszą, żeby lepiej poznać siebie i usłyszeć głos Boga oraz dwa wywiady z pustelnikiem i mistrzem modlitwy, którzy ujawniają, na czym polega sekret milczenia.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy natomiast interesujący artykuł o tym, jak stawał on w obronie katolików prześladowanych przez komunistyczny reżim.

Ponadto w numerze o aniołach i złych duchach, rybie św. Piotra oraz miłości na cenzurowanym.

 

Cisza pełna życia

Zewsząd otacza nas hałas. Coraz trudniej znaleźć kilka chwil spokoju i skupienia, żeby się wyciszyć. A to przecież w ciszy przemawia do nas Bóg. Zmierzenie się z nią to dziś duży wysiłek i logistyczny, i duchowy.

Nie ma jednak nic bardziej owocnego, nic bardziej tętniącego życiem niż spotkanie z Bogiem w ciszy.

Zawsze z sentymentem wspominam rekolekcje zakonne – tydzień w milczeniu i ciszy – szczególnie te przeżyte w kapucyńskim domu modlitwy w Zagórzu czy w jednym z tamtejszych eremów. Do pustelni jeżdżę zawsze na rekolekcje po świętach Bożego Narodzenia i zostaję tam do Nowego Roku. To błogosławiony czas, kiedy mogę podsumować, co za mną i przygotować się na kolejny rok. To czas spędzony w ciszy, blisko Chrystusa, czas poszukiwania odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. On zawsze mnie ubogaca, nawet jeśli wyniki nie są dane od razu. Ma on swoją dynamikę, która wypełnia ciszę życiem, przekraczając uwarunkowania jednostek miary czasu.

Ciszę kochał Ojciec Pio. Nie tylko dlatego, że należała do najstarszej tradycji zakonu. Modlitwa w ciszy prowadziła bowiem do najbardziej intensywnego zjednoczenia z Ukrzyżowanym. Ojciec Pio często na długie godziny zatapiał się w boskiej miłości, która miała konkretne oblicze – cierpiącego Zbawiciela. Wystarczy przypomnieć, że wpatrując się w Chrystusa podczas cichego dziękczynienia po komunii świętej, otrzymał stygmaty… Do modlitewnej ciszy powołani jesteśmy wszyscy, każdy chrześcijanin.

Autentyczne spotkanie z Bogiem sprawia, że słowa stają się niewystarczające, co więcej, okazują są zbędne. Miłosne spotkanie, zjednoczenie z Panem karmi się ciszą.

Autorom poszczególnych artykułów numeru pozwólmy wprowadzić się w tak przeżywane spotkanie z Bogiem. On przecież wciąż na nas czeka poza zgiełkiem codziennych trosk.

 

Br. Maciej Zinkiewicz OFMCap

redaktor naczelny

 

„Głos Ojca Pio” to magazyn religijny – wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego – skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.

Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio – jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Na łamach „Głosu Ojca Pio” gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.

Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.

Specjalny dział w „Głosie Ojca Pio” stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

Kategoria: Duchowość i religia
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 10 MB

BESTSELLERY

Kategorie: