Magazyn Literacki KSIĄŻKI 1/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 1/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Styczeń 2017
Rozmiar pliku:
14 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Książki Roku 2016
Już po raz piętnasty redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” przyznała Nagrody
za Książki Roku. Nagrodzone tytuły to: „Tak zapamiętałem” Marka Nowakowskiego, „Churchill. Najlepszy sojusznik Polski?” Tadeusza A. Kisielewskiego, „Skucha” Jacka Hugo-Badera, „Skarby sztuki. Muzeum Narodowe w Gdańsku” i „Dziedzictwo Chrztu. 966-1966-2016” ks. Waldemara Chrostowskiego i Adama Bujaka. W numerze przypominamy również 48 Książek Miesiąca. Prezentujemy także Audiobook Roku, Wydawnictwo Roku, Wydarzenie Roku oraz Człowieka Roku 2016

Oczywista oczywistość
W 2016 roku w dwunastu comiesięcznych zestawieniach bestsellerów „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” znalazło się 168 tytułów. 99 z nich to książki polskich autorów, 69 to tłumaczenia. W zeszłym roku mieliśmy pod tym względem niemal idealną równowagę, obecnie przewaga książek powstałych nad Wisłą nad konkurencją z importu jest wyraźna, ale to akurat nie jest powodem do zmartwień. Najdłużej utrzymywały się na liście dwa tytuły: „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins i „Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość” ks. Jana Kaczkowskiego i Piotra Żyłki. To niezmiernie rzadki wypadek w historii rankingu „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”; te książki były z nami przez cały rok, figurując na liście dwanaście razy, co miesiąc, i to na wysokich pozycjach – księgarskie bestsellery 2016 roku omawia Krzysztof Masłoń

 

Opisując nieznane
Zawsze interesowało mnie to, co nie jest odkryte. Od 35 lat należę do Klubu Militariów Polskich, gdzie ostatnio pełnię funkcję wiceprezesa oraz jestem  redaktorem pisma „Militaria”. W pamięci wciąż mam słowa naszego prezesa sprzed 30 lat, porucznika Józefa Łukaszewicza, który apelował, aby w pracach naukowych sięgać do wątków nieznanych, aby odkrywać nowe fakty, rezygnując z kompilacji książek i powtarzania tych samych tematów. Takim są na przykład kwestie ostatniego oddziału huzarów polskich czy polskich oraz ukraińskich kozaków uczestniczących we wszystkich naszych narodowych zrywach – z Jackiem Jaworskim, autorem książki „Żołnierze spod znaku trupiej główki – encyklopedia śmiertelnej symboliki wojskowej” rozmawia Piotr Dobrołęcki

Książki miesiąca

 • „Lekarz z Lampedusy” Pietro Bartolo i Lidii Tilotty
 • „Świat Chrystusa. Tom 1” Wojciecha Roszkowskiego
  „Cybulski. Podwójne salto”
  Doroty Karaś
 • „Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu” Doroty Folgi-Januszewskiej

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Lektury przy stole 27
 • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
 • Wspomnienie Jerzego Pomianowskiego
 • Niemcy chcieli Wandy – rozmowa z Maren Röger, autorką książki "Wojenne związki"
 • Recenzje nowości wydawniczych

BESTSELLERY