Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2015 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2015 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Luty 2015
Rozmiar pliku:
20 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Zagrożenia i wyzwania
W tym wydaniu podsumowujemy miniony rok na rynku książki szkolnej. A nie był to dobry rok dla segmentu publikacji szkolnych, szczególnie dla podmiotów operujących w obszarze podręczników do nauczania wczesnoszkolnego.
Jest to jednak zaledwie początek okresu słabszej koniunktury dla tej części rodzimej branży wydawniczej – pisze Paweł Waszczyk. W efekcie wprowadzenia rządowego
podręcznika straty z przychodów wydawców z tego tytułu można szacować na 25-30 mln zł. Fakt ten nie pozostał bez znaczenia dla kondycji segmentu detalicznej sprzedaży książek, przede wszystkim dla sektora księgarń indywidualnych. Ich ubiegłoroczne straty sięgały średnio 10-15 proc., a w ujęciu ogólnym, uwzględniając utratę przychodów z oferty około edukacyjnej (w tym przyborów szkolnych), nawet 20 proc.

Ukłon w stronę cienia
Niby nic dziwnego, 94 lata, biologiczna kolej rzeczy. Ale faktem pozostaje, że wraz z tą śmiercią zamyka się jeden z etapów polskiego życia literackiego. Zrobiło się smutniej. Literaturą żyła od zawsze, choć nim z dziennikarki przekwalifikowała się na prozaiczkę, przeszła cierniową drogę – tak Krystynę Nepomucką wspomina Tadeusz Lewandowski

Wena w gimnazjum
Napisanie całej książki zajęło mi około dwóch lat, ale oczywiście nie pisałam przez cały ten czas, a głównie w wakacje i w weekendy, czasami także wieczorami w tygodniu. Jak na złość bardzo często natchnienie męczyło mnie najbardziej akurat wtedy, kiedy zupełnie nie mogłam poświęcić się pisaniu. Rekordowo wielką wenę miałam w trzeciej klasie gimnazjum, tuż przed finałami trzech olimpiad… Na dodatek przez te dwa lata nie zajmowałam się pisaniem tylko i wyłącznie „Władcy Piasków”. Jako szesnastolatka zakończyłam pisanie całej historii. Potem tylko dopracowywałam wątki, szlifowałam całość, by była jak najlepsza. I wreszcie jako siedemnastolatka doprowadziłam do jej wydania – zapraszamy do lektury wywiadu z Elizą Drogosz, autorką powieści „Władca Piasków”


Książki miesiąca

 • „Mała zagłada” Anny Janko
 • „Praecepta politicaw toruńskim ratuszu” Katarzyny Kolendo-Korczak
 • „Listy” Kurta Vonneguta
 • „Słowacja – góry dla niecierpliwych” Dariusza Jędrzejewskiego

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Fotoreportaż z gali wręczenia Nagród „Magazynu Literackiego
  KSIĄŻKI”
 • Bestsellery lutowe z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Koszyk z książkami
 • Felieton Marka Ławrynowicza
 • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

BESTSELLERY