Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2016 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2016 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Luty 2016
Rozmiar pliku:
19 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Emigracja nasza i nie nasza

Wielu specjalistów uważa, że emigracja będzie jednym z największych wyzwań XXI wieku. Liczne napięcia i konflikty (narodowościowe, ekologiczne czy ekonomiczne) pojawiające się na tkance świata doprowadzą do coraz powszechniejszego mieszania się ludności, a co za tym idzie również ich kultur. Zawsze znajdą się osoby z góry odrzucające jakiekolwiek zjawisko wielokulturowości, ale uczciwie trzeba przyznać, że nie jest ono ani nowe, ani obce, ani tym bardziej z gruntu negatywne. Długotrwałe skutki mieszania się kultur bywają różnorodne od tych stricte pozytywnych dla kultury ekspansywnej (rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa), po mieszane i niejednoznaczne (Imperium Rzymskie), a nawet negatywne – o literaturze emigracyjnej pisze Tomasz Gardziński


Dwugłowy orzeł i czerwone widmo
Odtworzenie samej bitwy, w której uczestniczył Witkacy było dla mnie zadaniem najtrudniejszym. Przed rozpoczęciem ofensywy zmienił się dowódca Pawłowskiego Pułku.
Został nim generał Szewicz, człowiek prymitywny, kiepski wojskowy i na dodatek pijak.
Dokumenty sztabowe wytworzone pod jego okiem, w tym dziennik bojowy, nie dają rzeczywistego obrazu działań pułku. Musiałem je odtwarzać poprzez relacje oficerów z pułków walczących wtedy wspólnie z Pawłowcami. Dla biografii Witkacego to moment
kluczowy, jedyna akcja bojowa z jego udziałem. Niezwykle dramatyczna i krwawa. Atak
pułków lejbgwardyjskiej piechoty trwał cztery doby. Jego celem było sforsowanie Stochodu, zdobycie niemieckich umocnień za tą bagnistą i rozgałęzioną rzeką i otwarcie drogi do węzła kolejowego w Kowlu, a następnie szlaku na Lwów. Szturm zakończył się fiaskiem. Już po pierwszym dniu ofensywy pole bitwy w miejscu gdzie walczył Pawłowski Pułk usłane były tysiącami ciał poległych – z Krzysztofem Dubińskim, autorem książki „Wojna Witkacego”, rozmawia Tomasz Zb. Zapert

 

Książki miesiąca

 • „Losowi na przekór” Andrzeja Wielowieyskiego
 • „Delfina Krasicka. Życie i twórczość”
 • „Wielkie małe książki” Grzegorza Leszczyńskiego
 • „Między światami” Beaty Pawlikowskiej

 

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Fotoreportaż z gali wręczenia Nagród „Magazynu Literackiego
  KSIĄŻKI”
 • Bestsellery styczniowe z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • felieton Marka Ławrynowicza
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • recenzje nowości wydawniczych

 

BESTSELLERY