Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 2/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Luty 2017
Rozmiar pliku:
15 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Blaski i cienie Nagrody Nobla
Nagrody, nagrody i po nagrodach. Początek roku to zwykle czas podsumowań i dyskusji, między innymi o trafności ubiegłorocznych nagród literackich. Na rodzimym podwórku pojawiło się kilka kontrowersji, żadna nie przebiła jednak wyboru Boba Dylana przez Komitet Noblowski. Niektórzy komentatorzy i czytelnicy ucieszyli się z nowego otwarcia, inni krytykowali nagradzanie literackim Noblem piosenkarza, byli też tacy, którzy stwierdzili, że to nudna decyzja podstarzałych hipisów. Mimo wszystko warto pochylić się nad tym i poprzednimi wyborami Akademii Szwedzkiej. Mowa o nagrodzie, której właściwie nikt nie lubi, a jednak laureaci zawsze wzbudzają globalne zainteresowanie – pisze Tomasz Gardziński

Miłosne manewry historii
Moi bohaterowie decyzje podejmują pod wpływem pewnych konieczności, gdy życie przeciąga ich przez swoje pokrętne zakamarki. Są to w pewnym sensie wybory wymuszone.W założeniu mają być praktyczne, stają się jednak tragiczne w skutkach, a przy okazji niszczą ich samych. Proszę zwrócić uwagę na ewolucję Marii, która z sentymentalnej, trochę naiwnej dziewczyny z dobrego domu, zmienia się stopniowo w cyniczną, pozbawioną skrupułów kobietę. Ale czy można ją za to całkowicie potępić? Ostatecznie płaci za swoje kompromisy wysoką cenę, ale takie to były czasy – z Jolantą Cywińską o jej najnowszej książce „Trzy kroki od miłości, dwa kroki od śmierci”
rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg

 

Bogactwo i ciągłość wiedeńskiej kolekcji
Książka pokazuje bardzo ważne dla dziejów sztuki i ciekawe dla dziejów kolekcjonerstwa zespoły malarstwa w Kunsthistorisches Museum, a przy tym jest nieco inna niż poprzednie tomy z serii „Arcydzieła Malarstwa”. Wynika to może z faktu, że Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu jest instytucją niepowtarzalną w Europie i na świecie. Na naszym kontynencie nie ma porównania z innymi zbiorami, ponieważ w wiedeńskim muzeum zachowana jest trwałość kolekcjonerska licząca ponad 400 lat – o swojej książce „Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu” opowiada prof. Dorota Folga-Januszewska

Książki miesiąca

 • „Portret młodej wenecjanki” Jerzego Pilcha
 • „Stanisław Grzesiuk. Król życia” Bartosza Janiszewskiego
 • „Rzeczy do nazwania”
 • „Upały, mango i ropa naftowa” Wojciecha Ganczarka

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Fotoreportaż z gali wręczenia Nagród „Magazynu Literackiego
  KSIĄŻKI”
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Pamięć i fabuła – rozmowa z Joanną Jurgałą-Jureczką,
  autorką książki „Siedem spódnic Alicji"
 • Recenzje nowości wydawniczych

BESTSELLERY