Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2016 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 3/2016 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Marzec 2016
Rozmiar pliku:
18 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Pikowanie
Spadki wartości sprzedaży we wszystkich segmentach rynku książki szkolnej, postępująca redukcja zatrudnienia, kłopoty finansowe wydawców i dystrybutorów, utrata dominującej części przychodów przez księgarnie stacjonarne, zwłaszcza zlokalizowane w mniejszych miejscowościach – to najpoważniejsze, charakteryzujące się największą skalą rażenia, skutki zmian w polskiej edukacji zapoczątkowanych w 2014 roku – rynek książki szkolnej w 2015 roku podsumowuje Paweł Waszczyk

Ciekawa stagnacja
W tym wydaniu przyglądamy się także rynkowi publikacji religijnych. Pretekstem są Targi Wydawców Katolickich, których XXII edycja odbywa się w dniach 7-10 kwietnia
w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Impreza zdobyła ugruntowaną pozycję w środowisku książki katolickiej i co roku gromadzi stałą i wierną publiczność. A jak wygląda sytuacja w tym segmencie rynku? Przychody ze sprzedaży wydawnictw katolickich wyniosły w 2015 roku 88 mln zł i były o 7,3 proc. niższe od uzyskanych rok wcześniej. Spadek przychodów ze sprzedaży realizowany przez wydawnictwa religijne następuje mimo wyraźnego zwiększania oferty, w 2015 roku czołowe wydawnictwa z segmentu wprowadziły do obiegu handlowego średnio o 8 proc. tytułów więcej niż rok wcześniej.

Oryginał jest gdzie indziej
Kiedy piszę, żyję swoim bohaterem, a nie tylko go przedstawiam, tzn. posługuję się metodą Stanisławskiego. I tak w tej książce na przykład jestem mamą, która właśnie uważa,że cierpienie, jakiego doświadcza, ma „oryginalną kopię” w niebie. Ale jest też rzeczywistość i wtedy myślę o mojej żonie Danieli, która mówi: „Jak ci umiera syn w ten sposób, nie jesteś w stanie dojść do siebie, żadna matka nie jest w stanie dojść do siebie. A co się tyczy wiary, to łatwiej jest ją wtedy stracić, niż otrzymać”. Myślę, że są różne sposoby posiadania i przeżywania wiary. Są wątpliwości i pewności – zapraszamy do lektury wywiadu z Pino Farinottim, autorem książek „7 km od Jerozolimy” i „I odszedł od niej anioł”

Książki miesiąca

  • „Zawsze nie ma nigdy” Jerzego Pilcha i EwelinyPietrowiak
  • „186 szwów” Anny Kaszubskiej i Zargan Nasordinovej
  • „Krąg” Dave'a Eggersa
  • „Skarby sztuki. Muzeum Narodowe w Gdańsku”

 

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Mistrz katalogowania – wspomnienie Umberto Eco
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • recenzje nowości wydawniczych

 

BESTSELLERY