Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 3/2020 - ebook

Wydawnictwo:
Rok wydania:
2020
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
5,00

Magazyn Literacki Książki 3/2020 - ebook

Jedna na milion
Bartłomiej Maria Boba miał bardzo ciekawy sposób dobierania pozycji do swojej biblioteki. Pierwszym drogowskazem były przypisy w aktualnej lekturze. Kupował wszystkie tytuły, jakie pojawiały się w bibliografii książki, która go zachwyciła lub zafascynowała. Księgozbiór stanowi swego rodzaju gigantyczne puzzle. Kupował książki wartościowe, rozbudzające czytelnika intelektualnie, inspirujące, ciągnące go w górę. Choć od śmierci założyciela biblioteki minęło już 36 lat, jego księgozbiór istnieje w stanie niezmienionym – opisujemy bibliotekę Bartłomieja Marii Boby – prekursora homeschoolingu w Polsce

Wydawnictwo Stefana Dippla
Od początku lat trzydziestych Dippel działał na poznańskim rynku również jako wydawca. Początkowo edytował tomiki wierszy poetów współczesnych, swoich znajomych i przyjaciół. Najwięcej tytułów złożyło się na cykl „Biblioteka Komentarzy”, ukazującej się jako pomoc naukowo-dydaktyczna w objaśnianiu literatury uczniom szkół średnich. Każdą książkę opracowywał, zaopatrując w solidny wstęp i przypisy, fachowiec w zakresie odpowiednich okresów w dziejach literatury – prezentujemy kolejne wydawnictwo w cyklu „Wydawcy międzywojennej Polski”

Aura „Tajemnicy z Auschwitz”
Nie piszę o obozach „dla mody” i nie traktuję tego tematu przedmiotowo. Nie szukałam też tych opowieści, same do mnie przychodzą za sprawą ludzi, których spotykam na swojej drodze, także literackiej. I jestem im ogromnie wdzięczna za zaufanie, jakim mnie obdarzają, powierzając swoje historie i prosząc o ich opowiedzenie światu. To wielki dar, który otrzymuję. Ale też ogromna odpowiedzialność. W dodatku to ostatnia chwila, by jeszcze porozmawiać ze świadkami i ocalić te maleńkie okruchy historiirozmowa z Niną Majewską-Brown

Książki miesiąca

„Berdo” Anny Cieślar, „Kaszpirowski. Sen o wszechmocy” Gabriela Michalika, „Asteroid i półkotapczan” Katarzyny Jasiołek, „Dzieje kultury europejskiej” Wojciecha Lipońskiego

Proponujemy także: Wydarzenia, Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia, „Dwie twarze” – fragment książki Niny Majewskiej-Brown, Dzielmy się uczuciami – rozmowa z Katarzyną Miller, Moje lektury – mój wstyd? – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, Hollywood na wodzie pisany – rozmowa z Maciejem Bernatt-Reszczyńskim, Między Dniestrem a Prutem – rozmowa z Kamilem Całusem, Gwiazdy pokryte patyną czasu – felieton Tomasza Zaperta, Nieszczęścia chodzą parami – recenzja „Wyspy Krach”, Uznany za winnego – rozmowa z Jarosławem Molendą, Nie pytaj o znaczenie, pytaj o użycie – felieton Tadeusza Lewandowskiego, „Bezkresny” Kennetha Oppela – rekomendacja Marii Kulik, Recenzje

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 13 MB

BESTSELLERY

Kategorie: