Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 3/2021 - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
21 marca 2021
12,00
Cena w punktach Virtualo:
1200 pkt.

Magazyn Literacki Książki 3/2021 - ebook

W numerze:

Niewinne zboczenie, czyli Dean Corso z Kochlewa
W środowisku bibliofilskim znany jest z kolekcji druków związanych z Ustawą Rządową 3 maja 1791 roku, czyli Konstytucją 3 Maja. Na temat druków  konstytucyjnych wie wszystko i dziw bierze, że mało kto korzysta z tej wiedzy. Nie wiadomo, ile zachowało się rękopisów Konstytucji, pierwodruków i wczesnych wydań dokumentów. Sam zbiera wszelkie wydawnictwa dotyczące Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja – przedstawiamy bibliotekę Wojciecha Kochlewskiego,
bibliofila, z zamiłowania historyka, wybitnego znawcy epoki Sejmu Wielkiego

Twórca z niesłuszną reputacją
– Okazało się, że informacje na temat Tadeusza Dołęgi-Mostowicza są tak skąpe, tak niewiele jest dostępnych materiałów, wspomnień, listów, w których choćby przywołuje się nazwisko pisarza, że musiałem przejrzeć mnóstwo źródeł na ślepo, bez większej nadziei, że znajdę w nich coś ciekawego. Jednak okazało się, że było warto. Uzyskane informacje kazały mi zweryfikować mnóstwo obiegowych opinii o pisarzu, łącznie z datą i miejscem jego urodzenia – rozmowa z Jarosławem Górskim, autorem książki „Parweniusz z rodowodem”

Życiorys ze Szczecinem w herbie
– Był bystrym obserwatorem życia społecznego – widział problemy przedwojennej Polski, a część z nich odczuł na sobie. Nierówności ekonomiczne i narodowościowe, antysemickie ataki, bieda i brak perspektyw tworzyły mieszankę wybuchową. Imponował mu skrajny radykalizm ruchu komunistycznego, odrzucał ewolucję i marzył o rewolucji. Ale młody Berkowicz wybrał drogę najbardziej radykalną z radykalnych. Został komunistą – rozmowa z Katarzyną Rembacką, autorką książki „Komunista na peryferiach władzy”

Sztuka, którą wciąż niedostatecznie znamy
– Dziewiętnastowieczna sztuka ziem północnych i zachodnich, które w okresie tuż powojennym określano mianem „dzikiego Zachodu”, była sztuką niemiecką w swej regionalnej odmianie – sztuką, którą, jak mi się wydaje, wciąż niedostatecznie znamy, a na poznanie niewątpliwie zasługującą. Jest to sztuka, która – podobnie jak dokonania artystów z Warszawy czy Krakowa – stanowi wspólne europejskie dziedzictwo – rozmowa z Dariuszem Kacprzakiem o 6. tomie „Sztuki polskiej”

Harcerki z jeziora Gardno
– Kluczowe sceny powieści to opis śmierci harcerek, które w lipcu 1948 roku utonęły w jeziorze Gardno, pochowanych w rodzinnym mieście na terenie Starego Cmentarza. Ten dramat jest wciąż żywy. Miałem nadzieję, że opisując drobny fragment polskiej historii z końca lat czterdziestych zeszłego stulecia, uda mi się ulokować w nim motyw przyjaźni Polki i Żydówki. Koleje ich losów splotły się w tragiczny węzeł zakończony śmiercią w odmętach. A finał tego wydarzenia, o wymiarze antycznego dramatu, będzie miał rozwiązanie pół wieku później – rozmowa z Jackiem Koprowiczem, autorem „Otchłani”

 

Proponujemy także:

  • WYDARZENIA Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy
  • KORDIAN I CHAM… Bestsellery marca
  • GRAFOMANIA, CZYLI JAK WYKOŃCZYĆ CZŁOWIEKA Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
  • ROMANSE DAJĄ POMARZYĆ Rozmowa z K.N. Haner, autorką „Dziedziczki”, i Edytą Folwarską, autorką „Pokusy”
  • ŻYCIE NIEUSTANNIE PRZYNOSI ZACHWYT Rozmowa z Jurajem Kováčikiem, autorem książki „W kinie panoramicznym”
  • MARIA KULIK POLECA „Podróż w nieznane. Wonderscape” Jennifer Bell
  • MARCOWE BIADOLENIE Felieton Grzegorza Sowuli
  • TEMATY ŻYDOWSKO-POLSKIE Felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • KSIĄŻKI MIESIĄCA Nasze szczególne rekomendacje
  • RECENZJE NOWOŚCI WYDAWNICZYCH


Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 19 MB

BESTSELLERY

Kategorie: