Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2014 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2014 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
14 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

W najnowszym numerze Anna Napiórkowska relacjonuje Festiwal w Angouleme, który jest najważniejszym europejskim spotkaniem autorów i czytelników komiksów. Festiwal coraz chętniej odwiedzają także reżyserzy filmowi, bo w komiksach szukają inspiracji do filmów. Zachęcamy również do lektury wywiadu z Etienne Davodeau, wielokrotnym laureatem nagród na Festiwalu Komiksów w Angouleme

Spis treści

Komiks istnieje wszędzie, ale nie wszędzie istnieje rynek

W najnowszym numerze Anna Napiórkowska relacjonuje Festiwal w Angouleme, który jest najważniejszym europejskim spotkaniem autorów i czytelników komiksów. Festiwal coraz chętniej odwiedzają także reżyserzy filmowi, bo w komiksach szukają inspiracji do filmów. Przypomnijmy, że nagrodę specjalną jury festiwalu za najlepszy komiks ubiegłego roku otrzymała Izraelka, Rutu Modan za tytuł „The Property”. Komiks ukazał się w Polsce w maju 2013 roku pod tytułem „Zaduszki” nakładem Kultury Gniewu - równocześnie z premierą światową i kilka miesięcy przed premierą we Francji. Modan opowiada o Reginie Segal, która, po śmierci syna, wyrusza razem z wnuczką w podróż do Warszawy. Obie mają nadzieję odzyskać rodzinną własność utraconą w czasie II wojny światowej. Kluczem tej historii jest pamięć, ta zbiorowa i indywidualna. Zachęcamy również do lektury wywiadu z Etienne Davodeau, wielokrotnym laureatem nagród na Festiwalu Komiksów w Angouleme


Zapomniane marzenie Stefana Żeromskiego
W tym roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego. Jest to świetna okazja, by przypomnieć sobie „Projekt Akademii Literatury Polskiej” pomysł wizjonerski i poniekąd utopijny – pisze Jarosław Górski.  Warto go przypomnieć dziś, w czasie ogromnego kryzysu (może nawet zapaści) i czytelnictwa, i polskiej literatury, bo jego wizjonerstwo zdaje się być bardzo aktualne, skłaniać do refleksji także nad dzisiejszymi wzajemnymi powinnościami literatury i wspólnoty, twórczej wolności, wpływu interesu księgarzy i wydawców na poziom literatury oraz jej społeczne i artystyczne funkcje. Dla Żeromskiego kwestie branżowe i życiowe pisarzy były istotne nie tylko z powodów zawodowej solidarności z kolegami po piórze, ale także, może nawet przede wszystkim, dlatego, że mają bezpośredni wpływ na samą literaturę, a więc za jej pośrednictwem także na czytelników w ich najgłębszym duchowym aspekcie

Jednym tchem
Nie mam tłumu czytelników, ale mam wspaniałych czytelników – mówi Józef Hen w rozmowie z Małgorzatą J. Berwid. I to nie jest żadne podlizywanie się. Dostaję czasem listy. Bywa to uciążliwe, bo staram się odpowiadać, choćby króciutko na każdy list. Właściwie to nigdy nie byłem pieszczochem krytyki. Ale ostatnio zmądrzałem i chociaż nie wierzy pani, że mam 90 lat, to jednak był czas żeby zmądrzeć. Pomyślałem, że jak się miało i ma takich czytelników jak: Ksawery Pruszyński, Jan i Joanna Kulmowie, Andrzejewski, jak obaj Brandysowie, jak Herbert, Kopaliński, Dygat, Szymborska, Różewicz, to czemu mam się przejmować, że ktoś szarpie za nogawkę
Książki miesiąca
„Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Samobójstwo Europy” Andrzeja Chwalby
„Znaki szczególne” Pauliny Wilk oraz „Dyktatura gender”

Proponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia

Urodzony fighter – wspomnienie Andrzeja Kuryłowicza

Koszyk szczęśliwego rodzica

Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta

Felieton Marka Ławrynowicza

Recenzje

BESTSELLERY