Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2015 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2015 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Kwiecień 2015
Rozmiar pliku:
25 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Nagroda Magellana
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz siódmy
przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie
wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością
o turystyczną jakość, rozbudzających pasję podróżowania
oraz wychowujących nowe pokolenia globtrotterów – miejmy nadzieję,
że przyszłych czytelników przewodników. Komisja konkursowa
przyznała 13 nagród głównych, dwie nagrody specjalne i 15 wyróżnień.

Nagroda Kallimacha
W tym wydaniu prezentujemy również sylwetki laureatów Nagrody im. Filipa Kallimacha, którą nasza redakcja we współpracy z Targami Kielce przyznaje za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Jej celem jest wyróżnienie osób, które w szczególny sposób zapisały się na kartach polskiej oświaty. Patron nagrody był włoskim humanistą i pisarzem żyjącym w latach 1437-1496. Od lat uznawany jest za symbol najlepszych tradycji wychowawczych w Polsce

Prywatne pożegnanie z Grassem
Günter Grass był moim ukochanym pisarzem. Gdy jako nastolatek poznałem „Blaszany bębenek”, potem „Kota i mysz”, „Psie lata” czy publikowany w Wydawnictwie Morskim wybór wierszy, sam postanowiłem pisać. Moje pierwsze literackie próbki były wzorowane
na poetyce Grassa, bo Grass był poetą prozy, niebywale liryczny w obrazowaniu, a przy tym gawędziarz – rozwlekły w opowieści. Kontakt z twórczością Grassa przede wszystkim jednak zdecydował o moich dalszych studiach i na wiele lat pracy zawodowej. Zostałem
dziennikarzem, krytykiem literackim, tak bardzo bowiem jako nastolatek chciałem poznać
osobiście ulubionego pisarza, Mistrza. Dziś te marzenia sprzed lat mogą wydawać się
śmieszne, ale ukształtowały moje życiowe wybory, a marzenia się spełniły. Bo marzenia
zawsze się spełniają jeśli im z determinacją pomagamy – tak zmarłego niedawno laureata literackiej Nagrody Nobla wspomina Łukasz Gołębiewski

Stawiam na Adama Bahdaja
7 maja mija trzydziesta rocznica śmierci znakomitego pisarza Adama Bahdaja. Tomasz Zbigniew Zapert tak go wspomina: Na początku był ekran. To tam śledziłem perypetie Poldka Wanatowicza i Dudusia Fąferskiego, młodocianych autostopowiczów podążających nad Bałtyk. Serial w reżyserii Stanisława Jędryki wywarł na mnie piorunujące wrażenie, toteż sięgnąłem po literacki pierwowzór. I tak – w roku bodaj 1974 – rozpoczęła się moja przygoda z twórczością Adama Bahdaja. Z miesiąca na miesiąc coraz bardzie zaznajamiałem się z dorobkiem pisarza. Do wielu lektur wielokroć wracałem. Bo, jak to ujął Jarosław Iwaszkiewicz: „uderzającym jest to, że schemat utworów Bahdaja tak bardzo odpowiada jedności ludzkiego umysłu, że niezmiernie wzbudza zainteresowania, że porusza nawet czasami i wbija się w pamięć”.

Książki miesiąca

 • „Fortuna i namiętności. Klątwa” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk
 • „Aleksander Żabczyński” Ryszarda Wolańskiego
 • „Temat na pierwszą stronę” Umberto Eco
 • „Lata 60. XX wieku” Joanny Hübner-Wojciechowskiej

 

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Nagroda m.st. Warszawy
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Fragment książki Renaty Kosin „Kołysanka dla Rosalie"
 • Felieton Marka Ławrynowicza
 • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

BESTSELLERY