Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2016 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 4/2016 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Kwiecień 2016
Rozmiar pliku:
18 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Nagroda Magellana
Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz ósmy przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych publikacji, wyróżniających się starannością o turystyczną jakość, rozbudzających
pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtrotterów – miejmy nadzieję, że przyszłych czytelników przewodników. Komisja konkursowa przyznała 15 nagród głównych, 8 wyróżnień i nagrodę specjalną dla podróżnika, który swą postawą kreuje modę na podróżowanie, rozbudza wrażliwość na piękno – w przyrodzie i w drugim człowieku – i zachęca do pielęgnowania w sobie uważności

Tajemnica brazylijskiej prowincji
Ojciec opowiadał mi historię mężczyzny, który był miejscowym zawadiaką i który właśnie
zginął w sposób, jaki opisuję w książce. Historię tego mężczyzny i jego zabójstwa mój ojciec poznał z ust jednego z miejscowych rybaków, chociaż nie był przekonany, czy to była prawda. I ja też nie próbowałem dojść, czy ta historia rzeczywiście się wydarzyła, ale gdy przeniosłem się do Garopaby, przypomniałem sobie tę opowieść. Stwierdziłem nawet, że gdyby to się rzeczywiście wydarzyło, to musiało być gdzieś po sąsiedzku.
Zacząłem zadawać sobie pytania, dlaczego tak się stało, kim byli ludzie z jego rodziny?
Rodziły się kolejne pytania, które zaczęły budować tę postać i jego historię, a jednocześnie zostało to przeplecione moimi osobistymi spostrzeżeniami i doznaniami z pobytu w Garopabie – z Danielem Galerą, autorem książki „Broda zalana krwią”, rozmawia Piotr Dobrołęcki

Książki miesiąca

 • „Góra Tajget” Anny Dziewit
 • „Biel” Marcina Kydryńskiego
 • „Broda zalana krwią” Daniela Galery
 • „Apostołowie Bożego Miłosierdzia” ks. prof. Jana Machniaka i Jolanty Sosnowskiej

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Rozmowa z Dariuszem Lipką, autorem książki „Trening życia”
 • Fragment książki Anny Łaciny „Niebo nad pustynią”
 • Felieton Marka Ławrynowicza
 • Recenzje nowości wydawniczych

BESTSELLERY