Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2015 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2015 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Maj 2015
Rozmiar pliku:
21 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis


Umiarkowany optymizm
Tematem przewodnim majowego numeru jest tradycyjnie książka turystyczna. W 2014 roku po raz pierwszy od lat wzrosła łączna wartość rynku publikacji turystycznych. Wartościowo wzrost wyniósł 2 proc. – z 61 do 62,1 mln zł, ilościowo wzrost wynosi 5 proc. – z 5,9 do 6,2 mln sprzedanych egzemplarzy. W obydwu przypadkach za wzrost odpowiada w całości segment przewodników. W kartografii jest stagnacja, ale po raz pierwszy od 2010 roku nie ma znaczącego spadku. Po raz pierwszy od lat nastąpiły też spore przetasowania w grupie największych wydawców. W przewodnikach niezmiennie
króluje Pascal, ale w kartografii na lidera wyrosło wydawnictwo ExpressMap, które zdetronizowało Demart – pisze w raporcie Łukasz Gołębiewski

 

Wspólnota doświadczania świata
Za doniesieniami z innych krajów, z Ukrainy, ze świata Arabskiego, kryją się właśnie tłumacze, im zawdzięczamy wiedzę na temat aktualnych wydarzeń, także wojennych, rewolucyjnych. Ciekawym i łączącym się pośrednio z tłumaczeniem zjawiskiem jest też wciąż rosnące zainteresowanie reportażem jako medium przedstawiania i poznawania innych kultur, i zostanie to uwzględnione w czasie organizowanych przez nas wspólnie z Domem Literatury paneli dyskusyjnych, na które obok tłumaczy zapraszamy też reportażystów. Jednocześnie słowa odwołują się przecież do wspólnoty doświadczania świata, sięgają jego intuicyjnego pojmowania i taki wymiar tłumaczenia może być najlepszym punktem wyjścia do komunikacji międzyludzkiej i międzykulturowej – z Martą Skłodowską, kuratorką projektu „Karl Dedecius. Literatura – Dialog – Europa” rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg

 

Mówił Niemcom całą prawdę- wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Rozmowa z Piotrem Milewskim, autorem książki „Dzienniki japońskie”,
laureatem tegorocznej Nagrody Magellana

Książki miesiąca

  • „Ossendowski” Witolda Michałowskiego
  • „Tybet” Elżbiety Sęczykowskiej
  • „Listy niezapomniane” Shauna Ushera
  • „Straszny sen słonia” Małgorzaty Pietrzyk

 

Proponujemy również:

  • Wydarzenia
  • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
  • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
  • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
  • Fragment książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk "Fortuna i namiętności. Klątwa"
  • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

Zapraszamy również do lektury dodatku "Książki dla dzieci i młodzieży", w którym znajdziecie Państwo podsumowanie minionego roku w literaturze dla młodych dorosłych Michała Zająca, artykuł Anny Czarnowskiej-Łabędzkiej o edytorskich perełkach, a także recenzje książek dla młodych czytelników.

 

BESTSELLERY