Magazyn Literacki Książki 5/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki Książki 5/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Maj 2017
Rozmiar pliku:
12 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

Ku dystopii!
W anglojęzycznych mediach gruchnęła wiadomość – na fali wzrastających w siłę ruchów skrajnie prawicowych i takich wydarzeń jak Brexit czy prezydentura Donalda Trumpa, nastąpił globalny powrót do dawnej literatury. Z księgarskich półek zaczęły błyskawicznie znikać słynne rozprawy o totalitaryzmach, a „Rok 1984” Orwella zanotował w niektórych krajach wzrost sprzedaży o prawie 10 tys. proc. (!). W wielu czytelnikach obudziła się naiwna, ale jakże kusząca wizja – książki uratują nas od ostatecznej zguby. Ale nie byle jakie książki, tylko literatura antyutopijna – o antyutopii w literaturze pisze Tomasz Gardziński

Książka dla turysty
W majowym numerze tradycyjnie poświęcamy miejsce książce turystycznej. Łączna wartość sprzedaży publikacji dla turystów (przewodniki, mapy, atlasy) spadła w 2016 roku o 4,5 proc., z 55,6 mln do 53,1 mln zł. Spadła także liczba sprzedanych egzemplarzy i to aż o 7 proc. – z 5,7 mln do 5,3 mln egz. W obydwu przypadkach wartości te są najgorsze od początku XXI wieku. Wartość sprzedaży przewodników turystycznych w 2016 roku była najniższa od 2003 roku – podsumowuje Łukasz Gołębiewski

Dodatek do numeru 5-2017 - "Książki dla dzieci i młodzieży"
Po roku poprzednim, ciekawym, ale pozbawionym zdecydowanych,wyrazistych liderów… tym razem sytuacja jest klarowna. W mijającym sezonie, liczonym od maja do maja, mieliśmy bezdyskusyjnie Króla i Królową Bestsellerów: Harry’ego i Nelę. Zapraszamy do lektury dodatku poświęconego książkom dla dzieci i młodzieży, w którym znajdziecie Państwo podsumowanie minionego roku w literaturze dla młodych dorosłych Michała Zająca, rozmowę z Dorotą Suwalską, a także recenzje


Książki miesiąca

 • „Prus. Śledztwo biograficzne” Moniki Piątkowskiej
 • „Księgarnie” Jorge Carrióna
 • „Krzyżyk niespodziany” Bartłomieja Kurasia i Pawła Smoleńskiego
 • „Halo tato” KonradaKruczkowskiego

 

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Stangret i karoca – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej
 • Spirala przemocy – rozmowa ze Stefanem Türschmidem, autorem książki „Ikony. Opowieść o terrorystach”
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
 • Lektury przy stole – poleca Ewa Tenderenda-Ożóg
 • Namolny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
 • Fragment książki „Obronić królową” Barbary Kosmowskiej
 • ObronaMünchhausena – felieton Marka Ławrynowicza
 • Recenzje nowości wydawniczych

BESTSELLERY