Magazyn Literacki Książki 5/2018 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki Książki 5/2018 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Maj 2018
Rozmiar pliku:
14 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

W numerze:

Lovecraft odrodzony
Niewielu pisarzy odnosi natychmiastowy sukces. Nie ma w tym nic zaskakującego, wielu twórców zwyczajnie wyprzedza swoje czasy. Osiągnięcie ponad pięćdziesiąt lat po swojej śmierci statusu twórcy kultowego nie jest jednak łatwe. Howard Philips Lovecraft to fenomen. Twórca często trudnych tekstów, zaliczanych jednocześnie do
mało poważanej literatury pulpowej. Jak to się stało, że dzisiaj jego opowieści o Wielkich Przedwiecznych są uwielbiane przez miliony czytelników? I dlaczego część środowiska odrzuca Lovecrafta z powodu jego poglądów?


Piękna Pani
Biografowie Piłsudskiego dowodzą, że konieczność konwersji na luteranizm wiązała się z faktem, iż Maria Piłsudska była już raz mężatką i jej ślub został unieważniony. Istotnie tak było, ale nie ma dostępu do świadectw, że Maria z domu Koplewska, primo voto Juszkiewicz była katoliczką! Poślubiając Piłsudskiego, miała trzydzieści cztery lata. Jej pierwsze małżeństwo z Marianem Juszkiewiczem zostało rozwiązane, prawdopodobnie w warszawskim kościele ewangelicko-augsburskim, po wieloletnim procesie rozwodowym. Czy znaczy to, że od urodzenia była ewangeliczką? Nie wiem, chociaż usiłowałam tego dociec, poszukując dokumentów nawet w wileńskim archiwum. Fakt, że nie dało się ustalić, gdzie pochowany jest ojciec Marii sugeruje, że Koplewscy mogli nie być katolikami. Na Rossie leży jej matka i córka, ale gdy one umierały cmentarz ten był już ogólnodostępną nekropolią miejską. Wcześniej – gdy zmarł Konstanty Koplewski, ojciec Marii – ewangelików chowano na nieistniejącym już od dawna cmentarzu ewangelickim – z Elżbietą Jodko-Kulą, autorką książki „Maria Piłsudska. Zapomniana żona”,  rozmawia Tomasz Zbigniew Zapert

Korespondencja ulotna, czyli co po nas zostanie?
Uwielbiam listy. Uwielbiam pisać, dostawać i… czytać. List, jak żaden inny utwór literacki, mówi najwięcej o człowieku. Gdy miałam 19 lat i byłam tuż po maturze odkryłam listy Zbigniewa Piekarskiego pisane ze Szkoły Morskiej w Tczewie do rodziców. Ich autor był moim rówieśnikiem, choć jednocześnie stryjecznym dziadkiem. Zafascynowana książkami Karola Olgierda Borchardta połknęłam je w godzinę, a potem wielokrotnie czytałam fragmenty różnym znajomym. Wszyscy mówili: „musiał to być fajny gość!”. W moim pojęciu był nie tylko fajny, ale i bardzo mi bliski. I nie chodzi mi o więzy rodzinne. Bliski był mi w swojej wrażliwości i w humorze. Dlatego po latach jego listy zaowocowały moją książką „Dziewiętnastoletni marynarz”. Odkryłam w niej pewną tajemnicę rodzinną, bo w toku mojego pierwszego poważnego historyczno-dziennikarskiego śledztwa dotarłam do informacji, że autor listów zmarł śmiercią samobójczą. A przyczyną targnięcia się na swoje życie była informacja, że jego brat, a mój dziadek Bronisław, żeni się z moją babcią Janiną z Adamskich – o tym, że listy często to kawał prawdziwej literatury pisze Małgorzata Karolina Piekarska

Książki Miesiąca:

 • „Sonnenberg” Krzysztofa Vargi
 • „Pogrom 1905” Wacława Holewińskiego
 • „Uczucia” Janusza Leona Wiśniewskiego
 • „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza

Proponujemy także

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Między wierszami – felieton Tomasza Zbigniewa Zaperta
 • (U)kraina zbrodni – rozmowa z Grzegorzem Rossolińskim-Liebe, autorem książki „Bandera. Faszyzm, ludobójstwo, kult. Życie i mit ukraińskiego nacjonalisty”
 • O rozkoszach płynących z piłki nożnej – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Maria Kulik poleca czytelnikom „Ludzi” Petera Spiera
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci rekomenduje Anna
  Czarnowska-Łabędzka
 • Rezerwaty książek – Anna Karczewska pisze o Toruńskim Antykwariacie Księgarskim
 • Księgarze recenzują – Paulina Frankiewicz z księgarni Art Bookstore w Łodzi poleca komiks „Pan Żarówka”
 • Recenzje nowości wydawniczych

Do numeru 5/2018 dołączony jest bezpłatny dodatek "Książki dla dzieci i młodzieży"- do pobrania: http://bit.ly/2xkkFZI

 

BESTSELLERY