Magazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2014 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2014 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
17 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

W najnowszym numerze Łukasz Gołębiewski przygląda się książkom wprowadzającym czytelnika w barwny świat mocnych alkoholi – koniaków, armaniaków i brandy, whisky i whiskey, najrozmaitszych trunków, nie pomijając oczywiście rodzimej produkcji. „Alkohol obecny jest w literaturze od tak dawna, odkąd obecny jest w życiu, jako element zabawy, symbol beztroski, afrodyzjak, eliksir na wszelkie smutki”

Spis treści

W numerze:

Z procentami

W najnowszym numerze Łukasz Gołębiewski przygląda się książkom wprowadzającym czytelnika w barwny świat mocnych alkoholi – koniaków, armaniaków i brandy, whisky i whiskey, najrozmaitszych trunków, nie pomijając oczywiście rodzimej produkcji. „Alkohol obecny jest w literaturze od tak dawna, odkąd obecny jest w życiu, jako element zabawy, symbol beztroski, afrodyzjak, eliksir na wszelkie smutki”.

Nie boję się swoich książek

Bywa, że jest jakiś plan, ale bohaterowie przejmują stery i w trakcie rozwoju akcji już czuć, że ten bohater, czy ta bohaterka nie zrobi tego, co autor zaplanował. Wtedy trzeba pozwolić decydować bohaterowi. Powieść czyta się w kilka godzin, ale pisze się o wiele, wiele dłużej. A kiedy pisze się ich dużo, to nie sposób spamiętać nazwisk, imion wszystkich bohaterów czy nawet faktów. Zdarzyło mi się, przyznaję, zapomnieć o zabiciu dwójki bohaterów. Ale… właściwie, ich śmierć nie była taka do końca pewna. Nie było jasno powiedziane, że to oni na pewno zginęli. Nie było można zidentyfikować zwłok. Pojawili się w innej powieści, co było zaskoczeniem nie tylko dla czytelników, ale szczerze mówiąc, i dla mnie - tak o swojej twórczości opowiada Graham Masterton w rozmowie z Urszulą Witkowską

Dwaj chłopcy z polskiej konspiracji

„Mamy przed sobą wzruszającą książkę. Nie, to za mało powiedziane. Książka jest wstrząsająca, poruszająca do głębi. Są to dzieje dwudziestokilkuletnich ludzi, którzy w tych niesamowitych latach potrafili żyć pełnią życia, których czyny i rozmach wycisnęły piętno na stolicy kraju” – słowa te pochodzą z jednej z pierwszych recenzji książki „Kamienie na szaniec”. O wyjątkowych wydaniach dzieła Aleksandra Kamińskiego pisze Jacek A. Żurawski

Wszyscy chcą zabijać

Wrocław przez niemal tydzień żył… morderstwami. Seryjni mordercy. Seryjni tropiciele zbrodni, detektywi czy profilerzy. Seryjni pisarze – w najnowszym numerze zamieszczamy relację Jacka Antczaka z Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów we Wrocławiu oraz gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru

Książki miesiąca

„Kogo śmierć nie sięgnie” Hilary Mantel i „Dzienniki. Tom 3. 1943-1845” Josepha Goebbelsa

„Tata mimo woli’ Stanisława Staszewskiego, Kazika Staszewskiego i Jarosława Dusia i „Dzieje Polski. Tom I do 1202” Andrzeja Nowaka

Proponujemy także

Wydarzenia

Bestsellery

Czarne gawrony siedzą na antenach – wspomnienie Marka Nowakowskiego

Między wierszami

Felieton Marka Ławrynowicza

oraz recenzje

BESTSELLERY