Magazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2015 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 6/2015 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Czerwiec 2015
Rozmiar pliku:
18 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

Za wiersze o Bogu Nobla nie dają
1 czerwca minęła setna rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego. Krzysztof Masłoń i Tomasz Z. Zapert tak wspominają Księdza Jana: Ten autor dziesiątków tomów wydawanych w masowych nakładach był poetą osobnym. Trudno go wiązać z jakąkolwiek szkołą poetycką; we wczesnej twórczości najwięcej było w jego wierszach ze Skamandra, ze szczególnym uwzględnieniem Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, później wyraźny był wpływ hiszpańskiej mistyki i rodzimego baroku: Sępa-Szarzyńskiego, Andrzeja Morsztyna, ks. Baki. Ten ostatni pewnie był najważniejszy, bo i o śmierci pisał ks. Twardowski jak nikt inny. „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” – te słowa zna każdy. Nawet ten, kto nie widział nigdy ich autora, nie słyszał jak mówi i… jak słucha. Bo tę sztukę też posiadł w zadziwiającym stopniu. Nie do przecenienia są zasługi twórcy „Miłości za Bóg zapłać” dla Kościoła, Polski i – też z dużej litery – Poezji. Wie o tym każdy czytelnik tych wierszy, zawsze pisanych do konkretnego człowieka, nigdy – do ludzkości jako takiej

 

Człowiek z owadziej perspektywy
Przez lata byłem dziennikarzem naukowym, ale nauka ma swoje granice. Science fiction pozwala pokonać te ograniczenia. Połączenie tych dwóch światów działa na podobnej zasadzie co mózg. Moim zdaniem wiedza to lewa półkula, a prawa to spirytualna wyobraźnia. Zawsze zależy mi, żeby pokazać świat z różnych punktów – w powiększeniu i pomniejszeniu – ale również z wielu perspektyw. Podobnie jak ma to miejsce w filmach, gdzie kamera ukazuje wydarzenia w różnych planach – z Bernardem Werberem, autorem trylogii „Mrówki”, rozmawia Tomasz Gardziński

 

New Adult
Światowa moda na New Adult narodziła się z niebywałego sukcesu selfpublishingu. Czołowe autorki tego nurtu nie tylko świetnie piszą, ale również znakomicie radzą sobie z marketingiem. Wydawane przez nie od 2013 roku e-booki opanowały rynek i dzięki temu wielkie światowe wydawnictwa odważyły się na druk ich powieści
w formie książkowej. Do Polski New Adult dotarł na początku 2014 roku, a pierwszym wydawnictwem, które dostrzegło ten fenomen literacki był Amber

Książki miesiąca


 • „Simona” Anny Kamińskiej
 • „Pływak” Joakima Zandera 
 • „Listy z więzienia” Ireneusza Iredyńskiego
 • „Alkoholowe dzieje Polski” Jerzego Besali

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Zawód reporter – wspomnienie Krzysztofa Kąkolewskiego
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Fragment książki "Podróż po miłość. Lilianna" Doroty Ponińskiej
 • Felieton Marka Ławrynowicza
 • kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

 

 

BESTSELLERY