Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki 7-8/2020 - ebook

Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Data wydania:
Sierpień 2020
12,00
Cena w punktach Virtualo:
1200 pkt.

Magazyn Literacki Książki 7-8/2020 - ebook

Salon u Tomasza Lerskiego

W czerwono-złotej tonacji, z pianinem, ciężkimi kotarami, rzeźbami, obrazami, czynnym patefonem. Szczelnie zastawiony antykami, udekorowany stylowymi bibelotami zbieranymi od 30 lat. Tomasz Lerski odtwarza warszawski XIX-wieczny salonik. Od lat i z mozołem kolekcjonuje wszystko to, co stanowi o charakterze przedwojennego wnętrza warszawskiej kamienicy. Biblioteka to przerobiona na ten cel secesyjna szafa z hotelu Bristol, projektu Ottona Wagnera, sprzedana w roku 1930, kiedy unowocześniano hotel – gościmy u Tomasza Lerskiego – dziennikarza, varsavianisty, historyka kultury

Głód podróży
Już po raz dwunasty przyznaliśmy doroczne Nagrody Magellana w konkursie Najlepsze publikacje turystyczne. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych książek o tematyce podróżniczej – przewodników, atlasów, reportaży. Dwunastą edycję konkursu zdominowały publikacje polskie i o Polsce. W dzisiejszej, nowej rzeczywistości, gdy większość Polaków spędza czas na poznawaniu własnego kraju, niech te pozycje będą cennym drogowskazem, rekomendacją. W nich znajdziecie to, co w Polsce najlepsze

Autokreatorka
Jak lis zamiata ogonem ślady za sobą, tak Łempicka zatarła, przemilczała pewne fakty ze swego życia, „niepasujące” do własnego wizerunku, który z wielkim zaangażowaniem prezentowała. Było to częścią jej procesu twórczego: kreowania nie tylko płócien, ale i siebie samej. W życiu Tamary design – czyli rzecz przemyślana, zaprojektowana – obejmował nie tylko sztukę, ale i życie, a nawet emocje. Jej olśniewającym obrazom towarzyszy więc równie starannie wykreowana własna sylwetka: szczegóły odzieży, biżuterii, sposób poruszania się, gesty rąk, wymowa – rozmowa z Grzegorzem Musiałem, autorem powieści biograficznej „Ja, Tamara”

 

Książki miesiąca
„Anioł życia z Auschwitz” Niny Majewskiej-Brown

„Ja, Tamara” Grzegorza Musiała

„Pogrom 1907” Wacława Holewińskiego

„Najlepsze miasto świata” Grzegorza Piątka

„Od jednego Lucypera” Anny Dziewit-Meller

Proponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia

Poza bazą jest nadbudowa – rozmowa z Krzysztofem Opolskim i Krzysztofem Turskim, autorami „Historii ludzkiej chciwości”

Książka bez kartek, czyli między ofiarą wojny a brakoróbstwem – felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

Wymazani z pamięci – rozmowa z Anną Mieszczanek

Z lotu ptaka – felieton Tadeusza Lewandowskiego

O mądrości i cierpliwości – felieton Grzegorza Sowuli

Człowiek orkiestra – rozmowa z Jarosławem Rybskim, niedawno zmarłym tłumaczem i autorem książek

„Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” – rekomendacja Marii Kulik

Od hieroglifów do YouTube’a – recenzja książki „HALO! Historia komunikowania się”

Recenzje

Zamów prenumeratę roczną: https://rynek-ksiazki.pl/sklep/magazyn-literacki-ksiazki-prenumerata-roczna/

Odwiedź na na Facebooku

https://facebook.com/magazynliteracki

i Instagramie: magazynliterackiksiazki

 

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 15 MB

BESTSELLERY

Kategorie: