Magazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2014 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 8/2014 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Rok wydania:
2014
Rozmiar pliku:
19 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
0,00
Cena w punktach Virtualo:
0 pkt.

Pełny opis

W związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na księgarskich półkach zagościły nowe publikacje poświęcone dramatycznym wydarzeniom z 1944 roku i losom bohaterskich powstańców. Tomasz Zbigniew Zapert przywołuje sylwetki wybitnych ludzi pióra, którzy zginęli w Powstaniu. Z kolei o pierwszych publikacjach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu pisze Jacek A. Żurawski.

Spis treści

Śmierć była im pisana

W związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na księgarskich półkach zagościły nowe publikacje poświęcone dramatycznym wydarzeniom z 1944 roku i losom bohaterskich powstańców. Tomasz Zbigniew Zapert przywołuje sylwetki wybitnych ludzi pióra, którzy zginęli w Powstaniu, a wśród nich: Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy, Juliusz  Kaden-Bandrowski, Józef Szczepański, Karol Irzykowski

Bój Warszawy
O pierwszych publikacjach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu pisze Jacek A. Żurawski: 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17 rozpoczęła się największa w historii II wojny światowej bitwa stoczona przez oddziały podziemia z okupantem. Walka zakończyła się klęską militarną. Jednak natychmiast po zakończeniu walk rozpoczęła się nowa walka. Walka o pamięć o bohaterstwie walczącej stolicy, walka o prawdę o żołnierzach Armii Krajowej i innych formacji polskiego podziemia. Zwłaszcza na emigracji wszyscy zdawali sobie sprawę, że stalinowska propaganda będzie starała się zohydzić w oczach społeczeństwa powstańczy zryw. Trzeba było zadać temu kłam

Wszystkie smaki literatury

Bardzo dużo słucham. Dla mnie melodia języka jest bardzo interesująca. Jakieś absurdalne zdania, zwroty, zaskakujące momenty jezykowe. Wiem, to będzie straszny banał, ale taka jest prawda, język jest muzyką. Mówiony czy pisany ma swoją strukturę muzyczną. A przynajmniej ja tak to odbieram. Jestem osobą sensualną, odbieram zmysłami… zapachem, smakiem… Szczęście dla mnie nie jest stanem permanentnym. Jeżeli ktoś mówi, że szczęście odczuwa cały czas, to jest moim zdaniem wariatem albo jednak troszkę oszukuje. Szczęście to moment, kiedy każdą komórką czuje się, że jest dobrze – z Krzysztofem Vargą o literaturze, pisarstwie, szczęściu i jedzeniu rozmawia Urszula Witkowska

Książki miesiąca
„Generał” Jana Osieckiego i „20 światów, czyli rozmowy o twórczej pasji”  Klaudii Iwanickiej
„Putinizm” Marcela H. Van Herpena i „1968. Czołgiem na Czechosłowację” Tadeusza Oratowskiego


Proponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia

Koszyk z książkami o Powstaniu Warszawskim

Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego

Felieton Marka Ławrynowicza

Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta

oraz jak zawsze sporą porcję recenzji. 

BESTSELLERY