Magazyn Literacki Książki 8/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki Książki 8/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Sierpień 2017
Rozmiar pliku:
16 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

W poszukiwaniu nie-ludzkiego ducha
„Sekretne życie drzew” pióra niemieckiego leśnika i działacza na rzecz ochrony przyrody Petera Wohllebena to jeden z najbardziej zaskakujących bestsellerów ostatnich lat. Przyrodniczy esej nie był do niedawna gatunkiem, którego najszersza czytelnicza publiczność poszukiwała na księgarnianych półkach i w internetowych wyszukiwarkach, a pewnie niejeden wydawca popularnej literatury popukałby się w głowę, gdyby usłyszał propozycję wydania książki opowiadającej o drzewach. Tymczasem dzieło Wohllebena bije rekordy popularności na Zachodzie, a więc i u nas zostało wydane i, jak się okazało, z wielkim sukcesem – nad przyczyną popularności rozmaitych opowieści o przyrodzie zastanawia się Jarosław Górski

Prawie koniec dzieciństwa, czyli odeszła epoka
Małgorzata Karolina Piekarska wspomina Wandę Chotomską, która zmarła na początku sierpnia: tak myślę, że chociaż wraz z nią odeszła pewna epoka, to moje dzieciństwo wciąż jeszcze trwa. I to nawet nie dlatego, że cały czas żyją jeszcze inne autorki, na których się chowałam, ale dlatego, że naprawdę „czarne przegrywa, kolor wygrywa”, bo ta Chotomska jest wiecznie żywa, a jej książki ponadczasowe jak każda dobra literatura.

Czas na dobre wzorce
Znam bardzo wielu odpowiedzialnych osiemnasto- czy dwudziestolatków. To, że coś staje się coraz bardziej powszechne, wcale jeszcze nie oznacza, że jest normalne czy dobre. A z drugiej strony, pewne rzeczy stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ literatura i film przedstawiają je jako powszechne. Może czas znowu zacząć pokazywać dobre wzorce, które przecież też istnieją i wcale nie są rzadkie, zamiast skupiać się na tym jak ktoś niszczy sobie życie i jeszcze bez wskazania drogi wyjścia? Staram się opowiadać czytelnikom o rzeczach, które sprawdziłam. Czasem na sobie, czasem korzystam z cudzych, ale zawsze zweryfikowanych doświadczeń. Owszem, potrafię korzystać z wyobraźni, ale dobry autor to ten, który wyobraźnię podpiera solidnym badaniem – z Anną Łaciną, autorką książki „Zadzwoń, kocham cię”, rozmawia Anna Pietruczak

Książki miesiąca

 • „Zapisane w gwiazdach” Lucie Di Angeli-Ilovan
 • „Lem. Życie nie z tej ziemi” Wojciecha Orlińskiego
 • "Zginęli, bo byli Polakami” Nikołaja Iwanowa
 • „Święty Jan Paweł IIna znaczkach pocztowych świata 1978-2005” ks. Waldemara Chrostowskiego

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
 • Fragment książki „Zadzwoń, kocham cię” Anny Łaciny
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
 • Recenzje nowości wydawniczych

 

BESTSELLERY