Magazyn Literacki Książki 9/2017 - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki Książki 9/2017 - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Wrzesień 2017
Rozmiar pliku:
16 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
5,00
Cena w punktach Virtualo:
500 pkt.

Pełny opis

Klęska urodzaju, czyli po co Polakom lagom
Nowe książki Szczepana Twardocha, Zygmunta Miłoszewskiego, Łukasza Orbitowskiego i Olgi Tokarczuk, wyczekiwane powieści Dana Browna, Johna Greena, Carlosa Ruiza Zafóna i Zadie Smith, liczne biografie oraz zaskakujące debiuty – jak opowiadania Toma Hanksa – to niektóre nowości przygotowane przez polskie oficyny na jesień. Wydawcy i drukarze w wakacje nie próżnowali, właśnie rozpoczął się „high season” – Ewa Tenderenda-Ożóg dokonuje przeglądu premier wydawaniczych

Nie czuję się Beethovenem
Piosenki kojarzą się ludziom z ich najpiękniejszymi chwilami i zostają w nich często do końca życia. Trwają tak długo, jak długo trwa pamięć tych chwil, więc można powiedzieć, że są „sztuką chwil”. Z kolei muzyka filmowa czy muzyka teatralna jest muzyką nieautonomiczną. Oznacza to, że rzadko daje się zagrać jako oddzielna wartość. A jeśli jest grana, to w kontekście filmu już nam znanego. Przywołuje emocje filmu, więc dalej nie jest autonomiczna. Słuchamy jej, mając w głowie i oczach film. I to decyduje o odbiorze. Jak pyta mnie ktoś, za kogo się uważam, to ostrożnie mówię, że za muzyka. Bo kompozytor to jest dużo powiedziane! Ogólnie rzecz biorąc, należę do rodziny muzyków – z Tadeuszem Woźniakiem rozmawia Piotr Dobrołęcki

Zdania na całe życie
Najwięcej pełnych zdań z literatury zostało mi w głowie z czasów dzieciństwa i okresu dojrzewania. Przyniosły mi je różne książki – czasem te dla dzieci, czasem te dla młodzieży, a czasem te dla dorosłych. Bo różne są to zdania. Zabawne, poważne, natchnione, egzaltowane, a czasem nawet i głupie, ale wszystkie łączy jedno. Myślałam o nich i opisywanych nimi sytuacjach wiele razy. Po prostu zapadały we mnie na dłuższy czas. Były we mnie dla przykładu zdania z książek Krystyny Siesickiej. „Agnieszko, dziecko, to twoja teczka?” – pytała bohaterka  „Czasu Abrahama” swoją rywalkę do serca Kuby, a ja godzinami zastanawiałam się, czemu jedna nastoletnia koleżanka do drugiej – mówi per „dziecko” – zachęcamy do lektury felietonu Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

Książki miesiąca

  • „Rdza” Jakuba Małeckiego
  • Wyspiański. Dopóki starczy życia” Moniki Śliwińskiej
  • „Ksiądz Jerzy Popiełuszko” Ewy K. Czaczkowskiej i Tomasza Wiścickiego
  • „Przesmyk suwalski” Tadeusza A. Kisielewskiego

Proponujemy również:

 • Wydarzenia
 • Bestsellery z komentarzem Krzysztofa Masłonia
 • Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta
 • Książka zaczyna się od okładki – książki dla dzieci poleca Anna Czarnowska-Łabędzka
 • Wspomnienie Janusza Głowackiego
 • Maciej Stuhr – mistrz słowa
 • Na-molny książkowiec – felieton Tadeusza Lewandowskiego
 • Co czytają inni – felieton Grzegorza Sowuli
 • Fragment książki „Państwo Macron” Caroline Derrien Candice Nedelec
 • Recenzje nowości wydawniczych

 

 

BESTSELLERY