Facebook - konwersja

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydawnictwo:
Data wydania:
2 sierpnia 2024
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
12,00

Magazyn Literacki Książki - ebook

Wydarzenia / Nagrody literackie, imprezy branżowe, konkursy

Kto gorzej śpi Bestsellery lipca / Ewa Tenderenda-Ożóg, Krzysztof Masłoń

Biblioteka Mediewistyczno-Niderlandzka

– Na pierwszym regale trzymam wszystkie druki i źródła średniowieczne. Potem jest historia sztuki, oszklona szafka z moimi publikacjami, następnie historiografia i rozprawy historyczne, potem teoria  literatury, retoryka, potem jest zakręt dla historii edukacji, cały regał dla Kochanowskiego, za biurkiem znowu skręt w lewo i otwiera się zaułek, w którym umieściłem całą swoją bibliotekę teatralną. Obok  kominka – regał z literaturą niderlandzką, a w komodzie przy biurku – dwie półki folklorystyki, która była potrzebna do opracowania wyboru baśni niderlandzkich. Biblioteka jest z człowiekiem na stałe. To taka zewnętrzna pamięć, wyznaje Andrzej Dąbrówka, historyk literatury, mediewista, leksykograf, literat, językoznawca i tłumacz literatury niderlandzkiej / Mirosława Łomnicka

 

Rzymskie nieoczywistości i pomnik zdewastowanej poezji

W „Szczurach z via Veneto”, pisząc zresztą nie tylko o Rzymie, ale także o różnych częściach Italii, wskazywałem na problemy społeczne, mówiłem głośno o tym, co mnie drażni. W „Rzymie. Mieście nad  miastami”, kontynuując ową narrację, większy nacisk położyłem na oglądanie miejsc i słuchanie ludzi. Czy piszę reportersko? Pewnie częściowo tak, ale reportażu nie mam we krwi, wydaje się, że tworzę  na przecięciu gatunków i w efekcie wychodzi mi hybryda zwana szkicem / z Piotrem Kępińskim rozmawia Ewa Tenderenda-Ożóg

 

Pożyteczni idioci

Tytułowe określenie funkcjonuje w mowie potocznej jako symbol osoby lub osób wspomagających szkodliwe działania państw, grup społecznych lub jednostek w przekonaniu, że przyczyniają się do  szerzenia dobra i postępu. „Pożytecznych idiotów” zrodziła rewolucja bolszewicka w Rosji, której propaganda zaczadziła wielu zachodnich intelektualistów, w tym pisarzy oraz artystów wszelkiej maści.  Wykorzystując narzędzia swojej pracy i twórczości, wychwalali na wszystkie strony sowiecką Rosję, a pod ich wpływem lewicowi aktywiści zakładali kółka marksistowskie oraz szerzyli hałaśliwe hasła w  rodzaju „Ręce precz od Kraju Rad” / PIOTR KITRASIEWICZ

Współczesna urbanizacja i teorie spiskowe / Grzegorz Sowula

Częstujcie się / Rozmowa z Grażyną Betlej-Furman, autorką książki „Kuchnia łemkowska z Ropek”

Marii Konopnickiej Małżeństwo Bostońskie / Rozmowa z Dorotą Ponińską, autorką książki „Maria. Dziesięć dni z życia Konopnickiej”

Przekład idealny / Sebastian Walczak

Obieg racji / Felieton Tadeusza Lewandowskiego

W końcu autorka ameryki łacińskiej została doceniona / Magdalena Szkwarek

Pierwiastki miłości / Rozmowa z Katarzyną Zyskowską, autorką powieści „Alchemia”

Zagubiony puzzel / Refleksy Janiny Koźbiel

Pisarzu, zmyślaj z głową, bo czytelnik wszystko sprawdzi, ale… / Felieton Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

Psychoanalityk w cieniu swastyki / Rozmowa z Andrew Nagorskim, autorem książki „Freudowi na ratunek”

Maria Kulik poleca Książki dla dzieci i młodzieży

Książki miesiąca Nasze szczególne rekomendacje

Recenzje nowości wydawniczych

 

 

Kategoria: Literatura i kultura
Zabezpieczenie: Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Rozmiar pliku: 9,9 MB

BESTSELLERY

Kategorie: