Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 11/2011 (182) - Ebook (Książka PDF) do pobrania w formacie PDF
Fragment:

Magazyn Literacki KSIĄŻKI - nr 11/2011 (182) - ebook

Oceń:
Format:
PDF
Format PDF
czytaj
na laptopie
czytaj
na tablecie
Format e-booków, który możesz odczytywać na tablecie oraz laptopie. Pliki PDF są odczytywane również przez czytniki i smartfony, jednakze względu na komfort czytania i brak możliwości skalowania czcionki, czytanie plików PDF na tych urządzeniach może być męczące dla oczu. Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na laptopie
Pliki PDF zabezpieczone watermarkiem możesz odczytać na dowolnym laptopie po zainstalowaniu czytnika dokumentów PDF. Najpowszechniejszym programem, który umożliwi odczytanie pliku PDF na laptopie, jest Adobe Reader. W zależności od potrzeb, możesz zainstalować również inny program - e-booki PDF pod względem sposobu odczytywania nie różnią niczym od powszechnie stosowanych dokumentów PDF, które odczytujemy każdego dnia.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
czytaj
na tablecie
Aby odczytywać e-booki na swoim tablecie musisz zainstalować specjalną aplikację. W zależności od formatu e-booka oraz systemu operacyjnego, który jest zainstalowany na Twoim urządzeniu może to być np. Bluefire dla EPUBa lub aplikacja Kindle dla formatu MOBI.
Informacje na temat zabezpieczenia e-booka znajdziesz na karcie produktu w "Szczegółach na temat e-booka". Więcej informacji znajdziesz w dziale Pomoc.
Wydawnictwo:
Język:
Polski
Data wydania:
Listopad 2011
Rozmiar pliku:
11 MB
Zabezpieczenie:
Watermark
Watermark
Watermarkowanie polega na znakowaniu plików wewnątrz treści, dzięki czemu możliwe jest rozpoznanie unikatowej licencji transakcyjnej Użytkownika. E-książki zabezpieczone watermarkiem można odczytywać na wszystkich urządzeniach odtwarzających wybrany format (czytniki, tablety, smartfony). Nie ma również ograniczeń liczby licencji oraz istnieje możliwość swobodnego przenoszenia plików między urządzeniami. Pliki z watermarkiem są kompatybilne z popularnymi programami do odczytywania ebooków, jak np. Calibre oraz aplikacjami na urządzenia mobilne na takie platformy jak iOS oraz Android.
Cena Virtualo
9,99
Cena w punktach Virtualo:
999 pkt.

Pełny opis

"Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. Na łamach pisma ukazują się artykuły o charakterze przeglądowym (analizy różnych sektorów rynku wydawniczego), poradnikowym (porady prawne w cyklu „Prawo na rynku książki”), problemowym (teksty traktujące o przemianach gospodarczych mających wpływ na rynek książki), informacyjnym (skrótowe relacje z imprez branżowych, spotkań promocyjnych, informacje o najciekawszych inicjatywach edytorskich, akcjach promocyjnych, konkursach, festiwalach książki, nagrodach literackich, zmianach organizacyjnych w firmach wydawniczo-księgarskich). „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych, w każdym numerze recenzujemy kilkadziesiąt nowości z różnych dziedzin (m.in. literatura polska, literatura obca, religia, książki prawno-ekonomiczne, dla dzieci i młodzieży, przewodniki, albumy). Współpracują z nami najlepsi autorzy specjalizujący się w problematyce rynku książki: Krzysztof Masłoń (krytyka literacka), Łukasz Gołębiewski (analizy rynku), Joanna Hetman-Krajewska (prawo autorskie), Grzegorz Sowula, Janusz Drzewucki, Piotr Dobrołęcki, Kuba Frołow, Tomasz Zapert.

Spis treści

1. Nasze patronaty i nowości
2. Wydarzenia
3. Lista bestsellerów "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" z komentarzem Krzysztofa Masłonia
4. Stare wino w zupełnie nowych bukłakach
Od zaledwie kilku lat na polskim rynku literatury popularnej znakomicie rozwija się — można wręcz powiedzieć kwitnie — nurt zupełnie nowy. Składają się nań fabularne opowieści ukazujące alternatywne wizje polskiej historii. Autorzy nurtu zadają sobie pytanie, „co by było, gdyby…” w różnych kluczowych dla naszych dziejów momentach sprawy potoczyły się inaczej. U źródeł potrzeby tworzenia takich alternatywnych historii, które w znakomitej większości anulują nasze narodowe klęski i prowadzą do wirtualnych triumfów, leży romantyczna, czy też może jeszcze wcześniejsza, pochodząca ze średniowiecznej kultury rycerskiej, koncepcja polityczno-militarna, według której wydarzenia historyczne podlegają nie tyle racjonalnej, co metafizycznej logice. Według takiej wizji historia jest procesem celowym i służy wyższemu dobru – na czym polega popularność powieści przedstawiających alternatywną historię zastanawia się Jarosław Górski

5. Tajnos agentos

Drugim tematem numeru jest rynek książek militarnych, który wziął pod lupę Tomek Nowak. Niby wiadomo o co chodzi, ale może… chyba… właściwie… To nie do końca tak… Ciii! Może bezpieczniej o tym nie mówić. Wszak o wojsko w końcu chodzi, nieprawdaż? Przyjmijmy umownie, że za książki „militarne” uznamy publikacje techniczne na temat sprzętu wojskowego oraz związane z historią wojen i wojskowości. To nieostre skądinąd rozróżnienie od, chociażby książek historycznych, ma na celu bardziej precyzyjne zdefiniowane pewnych specyficznych i zaskakujących zjawisk. Po upadku monopolu wydawnictwa MON na pole publikacji militarnych wkroczyły oficyny prywatne i prawie od samego początku podyktowały bardzo wysokie standardy edytorskie. Obok dość ograniczonej pojemności rynku to właśnie one stały się naturalnymi barierami wejścia dla innych firm, dla których nakłady i potencjalne przychody wydawały się chyba wówczas mało atrakcyjne


6. Epopeja polskiego losu

Wiedziałam, że w Rodzinach Katyńskich są podziały, ale że aż takie, nie przyszło mi do głowy. Kiedy zaczynałam pracę nad książką, pierwsze kroki skierowałam do Federacji Rodzin Katyńskich. Wydawało mi się to oczywiste. Kto inny, jak nie „współbracia w bólu” mieliby mi pomóc, umożliwić kontakty. I natrafiłam na mur. Niechęć. Katastrofa smoleńska nie tylko nie zniwelowała podziałów, ale je chyba jeszcze pogłębiła. Źródła tych podziałów są różnorakie: osobowościowe, ambicjonalne, wynikające z różnego podejścia do sprawy upamiętniania zbrodni, polityczne z Barbarą Stanisławczyk, autorką książki „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska – historie dramatów i miłości” rozmawia Tomasz Zbigniew Zapert.


7. Co czytają inni
8. Książki miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI":

„Jak zostać pisarzem” pod redakcją Andrzeja Zawady i „Ostatni krzyk” Barbary Stanisławczyk, „HHhH. Zamach na kata Pragi” Laurenta Bineta i „Polska. Panoramy” Adama Bujaka

9. Autorski przegląd książek dla dzieci Małgorzaty Berwid

10. Felieton Marka Ławrynowicza

11. Koszyk z książkami

12. Kilkadziesiąt recenzji nowości wydawniczych

BESTSELLERY